DZIŚ: 1 °C pogoda dziś

Olsztynianin w półfinale Wimbledonu

Olaf Pieczkowski z Olsztyna i Czech Jakub Mensik awansowali do półfinału Wimbledonu w juniorskim deblu. Młodzi tenisiści ograli w ćwierćfinale duet Chak Lam Coleman Wong/Michael Zhang.

W pierwszym secie czesko-polski debel triumfował 6:3. W drugiej partii do głosu doszli ich rywale, pewnie wygrywając 6:1. W decydującym secie Mensik i Pieczkowski wygrali 10:6 i ostatecznie 2:1 w całym spotkaniu. O finał powalczą z duetem Debru/Inchauspe.

Olaf Pieczkowski z Olsztyna coraz odważniej wchodzi w seniorskie granie, a na Wimbledon przyjechał pierwszy raz. Mikołaj Borkowski, trener Pieczkowskiego, nie stawiał przed turniejem konkretnych celów swojemu podopiecznemu.

Wimbledon to najstarszy tenisowy turniej na świecie, w którym zawodnicy i zawodniczki rywalizują na kortach trawiastych. Pierwsza edycja odbyła się w 1877 roku.

Tegoroczna edycja Wimbledonu jest wyjątkowa. Organizatorzy, czyli All England Lawn Tennis Club, po inwazji Kremla na Ukrainę wykluczyli z gry rosyjskich i białoruskich tenisistów z turnieju. W efekcie ATP i WTA postanowiły nie przyznawać punktów rankingowych.

Redakcja: Ł. Sadlak

Więcej w tenis, Wimbledon
Wspaniała seria przerwana. Iga Świątek odpadła z Wimbledonu

Iga Świątek przegrała z Alize Cornet 4:6, 2:6 w trzeciej rundzie tenisowego wielkoszlemowego turnieju na trawiastych kortach Wimbledonu. W meczu 1/16 finału liderująca w rankingu Polka...