DZIŚ: 9 °C pogoda dziś
JUTRO: 5 °C pogoda jutro

Wspaniała seria przerwana. Iga Świątek odpadła z Wimbledonu

Iga Świątek (fot. Getty)

Iga Świątek przegrała z Alize Cornet 4:6, 2:6 w trzeciej rundzie tenisowego wielkoszlemowego turnieju na trawiastych kortach Wimbledonu.

W meczu 1/16 finału liderująca w rankingu Polka przegrała z 37. w rankingu Francuzką Alize Cornet 4:6, 2:6. Mecz trwał godzinę i 34 minuty.

Tym samym Francuzka przerwała serię 37 wygranych spotkań z rzędu w wykonaniu Igi Świątek.

Magdalena Fręch również odpadła w trzeciej rundzie Wimbledonu. Polka przegrała z Rumunką Simoną Halep 4:6, 1:6.

Alicja Rosolska zagra natomiast w trzeciej rundzie debla. W 1/16 finału Rosolska i Nowozelandka Erin Routliffe wygrały z Amerykankami Catherine Harrison i Sabriną Santamarią 6:7, 7:5, 7:6.

Następnymi rywalkami rozstawionych z „jedenastką” Rosolskiej i Routliffe będą turniejowe „piątki” Amerykanka Asia Muhammad i Japonka Ena Shibahara.

Autor: PAP
Redakcja: K. Piasecka

Więcej w uwaga, pilne, Iga Świątek
Utonięcie w Nidzicy. Odnaleziono ciało mężczyzny

Tragiczny finał poszukiwań 26-latka, który wieczorem pływał w miejskim jeziorze w Nidzicy. Okazało się, że to mieszkaniec gminy Janowo. - Jego poszukiwania trwały około czterech godziny...