Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 8 °C pogoda dziś
JUTRO: 12 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Olsztynianie tłumnie przyszli zbadać wątrobę. Badanie można wykonać do godziny 20

Na olsztyńskim placu Dunikowskiego stanął mobilny punkt, w którym można zbadać wątrobę. Zainteresowanie jest tak duże, że od rana utworzyła się pokaźna kolejka.

W mobilnym punkcie badań można sprawdzić stan swojej wątroby. Jak twierdzą lekarze sytuacja w Polsce jest poważna. Niealkoholowa stłuszczeniowa choroba wątroby jest już uznana za globalną epidemię i może dotyczyć nawet 9 milionów Polaków.

Z badań powinni skorzystać wszyscy z grupy ryzyka, czyli osoby z nadwagą i otyłością, cukrzycą typu drugiego, nadciśnieniem tętniczym czy chorobami sercowo-naczyniowymi.

Mobilny punkt odwiedza wszystkie wojewódzkie miasta. Celem akcji jest edukacja i profilaktyka oraz przeciwdziałanie niealkoholowej, stłuszczeniowej chorobie wątroby.

Mobilny punkt czeka na mieszkańców Olsztyna do godziny 20.

 

Autor: D. Grzymska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w badania, profilaktyka, wątroba
Rocznie w Polsce na raka piersi choruje około 16 tysięcy osób. Lekarze przypominają o bezpłatnych badaniach mammograficznych

W Polsce jest rocznie około 16 tysięcy nowych zachorowań na raka piersi, z czego ponad 500 na Warmii i Mazurach. Lekarze przypominają, że im wcześniej wykryty...

Zamknij
RadioOlsztynTV