DZIŚ: 14 °C pogoda dziś
JUTRO: 20 °C pogoda jutro

Olsztynianie na podium mistrzostw Europy!

Julia Walczak i Bartosz Grabowski medalistami mistrzostw Europy rozgrywanych w Monachium. Oboje są zawodnikami Olsztyńskiego Klubu Sportów Wodnych.

Julia Walczak i Sylwia Szczerbińska z Cresovii Białystok zajęły trzecie miejsce w olimpijskiej konkurencji C2 500 m. Triumfowały Ukrainki przed Węgierkami.

Był to trzeci z kolei medal wywalczony przez polską reprezentację w Monachium. W następnych wyścigach brązowe medale zdobyli: kajakarka Marta Walczykiewicz (w nieolimpijskiej konkurencji K1 200 m) oraz kanadyjkarz Oleksii Koliadych (w nieolimpijskiej konkurencji C1 200 m). Srebro zdobyli natomiast kajakarze Bartosz Grabowski z OKSW i Jakub Stepun z AZS AWF Poznań – w olimpijskiej konkurencji K2 200 m. Polacy przegrali zaledwie o 0,011 sekundy z Włochami. Na trzecim miejscu finiszowali Litwini. Finał dwójek kajakowych były niezwykle zacięty, bowiem o kolejności decydował fotofinisz, a różnice między pierwszą trójką wynosiły tysięczne sekundy.

W piątek wicemistrzyniami Starego Kontynentu zostały Justyna Iskrzycka i Katarzyna Kołodziejczyk w nieolimpijskiej konkurencji K2 1000 m, a sobotnim finale K2 na 500 m triumfowały Karolina Naja i pochodząca z Mrągowa Anna Puławska.

Najbardziej utytułowana polska kajakarka, czterokrotna medalistka olimpijska, Karolina Naja podkreśliła, że w trakcie całego wyścigu Polki nie miały nawet chwili dekoncentracji.

00:00 / 00:00

Anna Puławska przyznała, że przewaga Polek nad rywalkami wynika z ogromnego doświadczenia tego duetu.

Po południu rozegrane zostaną jeszcze finały na 5000 m z udziałem dwóch reprezentantów Polski.

Redakcja: K. Ośko za PAP

Więcej w Bartosz Grabowski
Medale zawodników OKSW Olsztyn. Bartosz Grabowski mistrzem Polski

Bartosz Grabowski z OKSW Olsztyn został mistrzem Polski w rywalizacji K1 na dystansie 200 metrów! Olsztynianin na torze w Bydgoszczy wyprzedził o 0,1 sekundy drugiego na...