Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 17 °C pogoda dziś
JUTRO: 17 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Olsztyn wyda 35 tysięcy złotych na zaszczepienie seniorów przeciwko grypie

Miasto sfinansuje szczepionki przeciwko grypie tym mieszkańcom Olsztyna, którzy ukończyli 70 lat.

W zeszłym roku w programie wzięło udział około tysiąca osób. Władze miasta liczą na to, że teraz frekwencja będzie na podobnym poziomie.

Konkurs ofert wyłoni placówkę, która zajmie się przeprowadzeniem szczepień. Oferty mogą składać podmioty wykonujące działalność leczniczą na terenie Olsztyna i mają prawo do udzielania ambulatoryjnych świadczeń zdrowotnych. Oprócz samego szczepienia do zadań placówki będzie należało m.in. przeprowadzenie kwalifikujących badań lekarskich oraz edukacja na temat zagrożeń wynikających z zachorowań na grypę.

Miasto przeznaczyło na ten cel 35 tysięcy złotych. Termin składania ofert mija 28 sierpnia. 10 września poznamy placówkę, która zajmie się szczepieniami seniorów. Powinny się one rozpocząć jeszcze we wrześniu i potrwać do 20 grudnia. Będą realizowane zgodnie z kolejnością zgłoszeń pacjentów.

Autor/Redakcja: BSChromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w grypa, szczepienie, Olsztyn
Ulica św. Wojciecha w Olsztynie zamknięta do poniedziałku

W ten weekend (18-20 sierpnia) w Olsztynie zamknięta jest ulica św. Wojciecha. Droga została wyłączona z ruchu do poniedziałku.  W związku z pracami budowlanymi w rejonie...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV