Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 28 °C pogoda dziś
JUTRO: 32 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Olsztyn wybrał dostawcę prądu

Fot. Pixabay

Znamy dostawcę prądu do Olsztyna. W następnym roku grupę zakupową stworzoną przez samorząd zaopatrywać będzie Energa Obrót SA z Gdańska.

Umowa zostanie podpisana w najbliższych dniach. Szacowana wartość kontraktu dla całej grupy w zakresie dostawy energii do budynków oraz oświetlenia dróg to około 100 mln złotych brutto (dla 5-procentowej stawki VAT; przy stawce VAT 23 proc. będzie to odpowiednio więcej).

Cena prądu będzie ustalana co miesiąc na podstawie uśrednionych stawek giełdowych. Do ceny energii sprzedawca doliczy swoją marżę określoną w umowie. Ostateczna cena netto nie będzie wyższa niż 785 zł/MWh, zgodnie z maksymalną ceną określoną w ustawie o zamrożeniu cen energii na rok 2023.

Wolumen zamówiony przez grupę zakupową to w przypadku oświetlenia 13 767 MWh, a zasilania budynków – 105 171 MWh.

Olsztyńska grupa zakupowa liczy ponad 370 podmiotów. Są to miasta – m.in. Olsztyn i Elbląg, Urząd Marszałkowski w Olsztynie i podległe mu jednostki – w tym szpitale, a także gminy, powiaty, szkoły, czy Uniwersytet Warmińsko-Mazurski.

Olsztyn jesienią otrzymał propozycje zakupu energii, która była blisko sześć razy wyższa, niż obecnie. Dlatego miasto nie podpisało umowy i zdecydowało o kolejnym przetargu. W nim określono, że cena prądu ma być ustalana co miesiąc.

Gdyby na ten przetarg nie wpłynęła żadna oferta, od stycznia całej grupie zakupowej groziłoby narzucenie wyższych cen.

Redakcja: K. Ośko za olsztyn.eu / PAP

Nowy przetarg na prąd dla olsztyńskiej grupy zakupowej. Samorządy szukają oszczędności

Nie ma ofert na zakup energii

 

Więcej w energia, prąd, dostawca prądu
Mimo podwyżek inwestują w energetykę. W gminie powstanie tysiąc punktów świetlnych

Gmina Ełk rozbudowuje infrastrukturę energetyczną. Mimo, że ceny energii rosną, gminny samorząd nie zamierza wyłączać oświetlenia. Już w 2018 roku gmina Ełk wymieniła stare, energochłonne lampy...

Zamknij
RadioOlsztynTV