Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 17 °C pogoda dziś
JUTRO: 23 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Olsztyn wielkim placem budowy. Jak długo centrum miasta będzie rozkopane?

Fot. A. Skrago

Mieszkańcy i turyści, którzy próbują przejść w okolicach Wysokiej Bramy w Olsztynie, nie maja łatwego zadania. Teren od miesięcy jest placem budowy i nie widać końca tych robót.

W okolicy Placu Słowiańskiego i Wysokiej Bramy trwają prace związane z budową sieci podziemnych, tj. gazociągowej, ciepłowniczej, elektroenergetycznych i kanalizacji deszczowej. Ratusz szacuje, że dla ruchu samochodowego okoliczne ulice zostaną otwarte równo za rok – mówi Marta Bartoszewicz z olsztyńskiego magistratu.

Niestety część z tych sieci była w bardzo złym stanie. Wykonawca wciąż napotyka na niezidentyfikowane przyłącza. Jeszcze dosyć daleka droga, by udrożnić ten teren i doprowadzić go stanu przejezdności.

00:00 / 00:00

W tym czasie także piesi muszą się uzbroić w cierpliwość – mają bardzo utrudnione możliwości poruszania się między ogrodzeniami wykopów. Ratusz zapewnia, że zwróci uwagę wykonawcom, by przejścia były także dostosowane do potrzeb osób z wózkami dziecięcymi lub inwalidzkimi.

Posłuchaj relacji Aleksandry Skrago

Fot. A. Skrago

Fot. A. Skrago

Fot. A. Skrago

Fot. A. Skrago

Fot. A. Skrago

Fot. A. Skrago

Fot. A. Skrago

Fot. A. Skrago

Autor: A. Skrago
Redakcja: M. Rutynowski

Więcej w Olsztyn, Wysoka Brama, centrum, budowa linii tramwajowej, urząd miasta, prace ziemne, rozkopy
Awaria prądu w Olsztynie

Na 15 ulicach w różnych dzielnicach Olsztyna nie było prądu. Energa Operator poinformowała, że powodem była awaria, która miała być usunięta do godziny 21.15. Prądu nie...

Zamknij
RadioOlsztynTV