Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 19 °C pogoda dziś
JUTRO: 29 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Olsztyn szykuje atrakcje dla pielgrzymów

Olsztyn pokaże pielgrzymom m.in. atrakcje nad jeziorem Ukiel. Na zdjęciu Słoneczna Polana. Fot. Łukasz Węglewski

Trzy tysiące pielgrzymów ma przyjechać na Warmię i Mazury podczas lipcowych Światowych Dni Młodzieży. W tym czasie, oprócz spotkań modlitewnych, będą korzystać z licznych atrakcji, które mają zapewnić im samorządy.

Pielgrzymi odwiedzą Olsztyn w dniach od 20 do 24 lipca. Pielgrzymi będą mogli za darmo skorzystać z atrakcji w Centrum Rekreacyjno-Sportowym Ukiel nad największym jeziorem w Olsztynie, z parku wodnego Aqausfera i obejrzeć seanse w planetarium. W programie jest także zwiedzanie miasta z przewodnikiem.

Pobyt tych osób w stolicy Warmii i Mazur może kosztować miasto około 300 tysięcy złotych. To cena podstawienia autobusów, które przewiozą gości z Gietrzwałdu, gdzie będą na pielgrzymce do Olsztyna, koszt przejazdu komunikacją miejską oraz zapewnienie im atrakcji, które uprzyjemnią ich pobyt – powiedział prezydent Olsztyna Piotr Grzymowicz.

W organizację pobytu uczestników Światowych Dni Młodzieży włącza się także samorząd województwa warmińsko-mazurskiego. Chodzi np. o zapewnienie transportu do i z Fromborka jako miejsca pobytu Mikołaja Kopernika, który odwiedzą uczestnicy Światowych Dni Młodzieży. Pielgrzymi pojadą także do Muzeum Budownictwa Ludowego w Olsztynku. Samorząd województwa zadeklarował pomoc finansową w zapewnieniu obiadów dla młodzieży uczestniczącej w uroczystościach w Gietrzwałdzie.

 

(as)

 

ZOBACZ TAKŻE

Przeczytaj poprzedni wpis:
Audycje w języku ukraińskim – kwiecień 2016

Audycje w języku ukraińskim nadajemy codziennie, również w święta, dwukrotnie: o 10.50 i 18.10. Audycje zawierają bogaty serwis informacyjny o życiu diaspory ukraińskiej na Warmii i...

Zamknij
RadioOlsztynTV