Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 22 °C pogoda dziś
JUTRO: 19 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Olsztyn: spotkanie rektorów szkół wyższych

Fot. Łukasz Węglewski

Przez dwa dni rektorzy szkół wyższych będą debatować o przyszłości polskiej nauki i problemach finansowania uczelni.

Obrady przebiegać będą w różnych gremiach. Jeszcze dzisiaj spotkają się członkowie Konferencji Rektorów Uniwersytetów Polskich i Prezydium Konferencji Rektorów Akademickich Szkół Polskich oraz Prezydium Polskiej Akademii Nauk.

W piątek (3 lipca) do Olsztyna przyjedzie minister nauki i szkolnictwa wyższego prof. Lena Kolarska-Bobińska. Podczas spotkania z nią będzie mowa o ostatnich regulacjach prawnych. Jedna z nich dotyczy finansowania nauki przez obcokrajowców – wyjaśnia rektor uniwersytetu w Olsztynie prof. Ryszard Górecki.

00:00 / 00:00

Spotkanie rektorów jest także okazją do wręczenia tytułu doktora honoris causa profesorowi Jerzemu Woźnickiemu. Profesor Ryszard Górecki podkreśla, na jego wielki wkład w powstanie w Olsztynie Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego.

00:00 / 00:00

Wręczenie tytułu doktora honoris causa profesorowi Jerzemu Woźnickiemu odbędzie się jutro o godzinie 14 w Centrum Konferencyjnym UWM, wtedy też dyplomy otrzymają doktorzy habilitowani.

 

(dgrzym/bsc)

 

 

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Górecki, UWM, rektorzy, uczelnie wyższe, szkoły wyższe
Nowe laboratorium badania komórek macierzystych

Olsztyński szpital uniwersytecki zakończył budowę nowego laboratorium medycyny regeneracyjnej. Laboratorium posłuży nowatorskim badaniom nad komórkami macierzystymi i nad ich zastosowaniem m.in. do leczenia stwardnienia zanikowego bocznego...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV