Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 9 °C pogoda dziś
JUTRO: 11 °C pogoda jutro
Logowanie
 
Logo Eko Lider EKO LIDER - KONKURS DLA SZKÓŁ PODSTAWOWYCH. PULA NAGRÓD - 9 000 ZŁ

Olsztyn i powiat kętrzyński z największą liczbą zakażeń COVID-19 w ciągu doby

DPS w Kętrzynie. Fot. domy-pomocy-spolecznej.pl

181 zakażeń koronawirusem minionej doby w województwie warmińsko-mazurskim. Najwięcej znów w Olsztynie – 49 przypadków, oraz w powiecie kętrzyńskim – 26.

Służby sanitarne nie wskazują nowych ognisk zachorowań w Olsztynie – diagnozowane są kolejne przypadki w szpitalach, w których wcześniej już były pozytywne wyniki testów na obecność Sars-Cov-2. To przede wszystkim olsztyńskie szpitale: Miejski i Poliklinika. Pacjenci od razu informowani są, jeśli z powodu koronawirusa są ograniczenia w pracy oddziałów. Takie informacje na bieżąco publikowane są na stronie internetowej placówki – podkreśla rzecznik szpitala MSWiA w Olsztynie Tomasz Kos.

00:00 / 00:00

Teraz czasowo ograniczone jest przyjmowanie pacjentów na część stacjonarną oddziału hematologii – to z powodu wykrycia koronawirusa u jednego z pacjentów.

Dużo zachorowań jest w Kętrzynie – tu ogniskiem jest Dom Pomocy Społecznej. To współcześni bohaterowie – tak starosta kętrzyński określił pracowników DPS-u.

Placówka od tygodnia poddana jest całkowitej kwarantannie. W środku jest około 80 pensjonariuszy i 20 pracowników. Badania potwierdziły koronawirusa u 33 podopiecznych i 5 osób z personelu. Sprzęt ochrony osobistej cały czas jest dostarczany, brakuje natomiast dodatkowych pielęgniarek chętnych do pracy w tym DPS-ie. Tym bardziej należy docenić osoby, które z wielkim poświęceniem walczą o zdrowie i życie mieszkańców ośrodka – podkreśla starosta kętrzyński Michał Kochanowski.

00:00 / 00:00

W sumie w tym powiecie zdiagnozowano minionej doby 26 przypadków. 74 osoby w regionie wyzdrowiały, jedna osoba zmarła – 83-letni mieszkaniec powiatu iławskiego.

 

Autor: A. Skrago
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w ognisko, polilinika, koronawirus, COVID-19
Kolejne osoby przestrzegają przed koronawirusem. „Najgorsza jest niepewność”

Niespotykany wcześniej ból głowy, wysoka gorączka, duszność i... niepewność. Chorzy na Covid-19 przestrzegają tak zwanych koronasceptyków i zaznaczają: koronawirus to wyjątkowo podstępny wróg. W Bliższych Spotkaniach...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV