Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 25 °C pogoda dziś
JUTRO: 19 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Olsztyn i Ełk zamknęły place zabaw. To reakcja na lekkomyślne zachowanie mieszkańców

Fot. Agnieszka Chmielewska

Ładna pogoda, jaka utrzymywała się na Warmii i Mazurach w ostatnich dniach, spowodowała, że niektórzy zapomnieli o epidemii koronawirusa. Zamiast siedzieć w domu, całymi rodzinami odwiedzali… place zabaw.

Na takie skrajnie nieodpowiedzialne zachowanie rodziców zareagowały władze między innymi Olsztyna. Zarząd Dróg Zieleni i Transportu podjął decyzję o zamknięciu administrowanych przez niego placów zabaw. Jak przyznał Radiu Olsztyn Michał Koronowski – rzecznik prasowy ZDZiT, spacery z dala od skupisk ludzi są zalecane przez lekarzy, jednak wizyty w większych grupach ludzi na placach zabaw, w obecnej sytuacji zagrożenia epidemicznego, jest skrają nieodpowiedzialnością.

Podobne kroki podjęły władze Ełku. Wiceprezydent miasta – Artur Urbański powiedział, że mieszkańcy w pełni akceptują decyzje o zamknięciu administrowanych przez miasto placów zabaw.
Decyzje o zamknięciu osiedlowych placów zabaw podejmują administratorzy obiektów.

Posłuchaj relacji Piotra Świniarskiego

00:00 / 00:00

 

Autor: P. Świniarski
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w plac zabaw, zamknięcie, ZDZiT, Artur Urbański, Michał Koronowski, koronawirus
Potwierdzono nowe przypadki koronawirusa w Polsce. Liczba zakażonych wzrosła do 355 osób

Liczba zakażonych wirusem SARS-CoV-2 w Polsce wzrosła do 355, po tym, gdy wykryto go u kolejnych 32 osób – podało w czwartek wieczorem Ministerstwo Zdrowia. Z...

Zamknij
RadioOlsztynTV