Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 22 °C pogoda dziś
JUTRO: 25 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Olsztyn Grand Slam 2015: zwycięstwo pary Bruno/Allison

Olsztyn Grand Slam 2015. Fot. Kamil Pastusiak (kampas-sport.eu)

Zwycięstwem Brazylijczyków Bruno i Allisona zakończył się w Olsztynie turniej Warmia Mazury Grand Slam Olsztyn 2015 w siatkówce plażowej.

Zawodnicy z Kraju Kawy pokonali w decydującym pojedynku amerykańską parę Gibb/Patterson 2:0. Bruno nie ukrywał, że ostatnie występy bardzo ich podbudowały

00:00 / 00:00

(tłumaczenie: Po Mistrzostwach Świata powiedzieliśmy sobie, żeby czerpać jak najwięcej radości z gry. Wcześniej myśleliśmy o zbyt wielu rzeczach. Od tego momentu mamy z gry dużo uśmiechu, jesteśmy cierpliwsi. Myślimy z punktu na punkt, z meczu na mecz, z turnieju na turniej – to bardzo nam pomaga. Zwłaszcza, że mamy ciężki cykl kwalifikacji olimpijskich. Dla par z naszego kraju to bardzo duże wyzwanie. Trudno się rywalizuje o punkty z taką parą, jak chociażby Rocardo i Emanuel. Na szczęście mamy najwięcej punktów, ostatnie 5 turniejów było bardzo udanych i idziemy chyba dobrą drogą i chcemy dalej nią podążać. To był pierwszy turniej w Olsztynie. Nowe miejsce, nowy stadion. Jak Wam się podobały infrastruktura, miasto, atmosfera? Mam nadzieję, że turniej tu zostanie. Wszystko wokół – organizacja, warunki, infrastruktura – są perfekcyjne. W zasadzie jest tu wszystko, czego potrzeba sportowcom. A do tego – ten piękny widok na jezioro oraz ci wasi niesamowici kibice… Pewnie, że przyzwyczailiśmy się do Starych Jabłonek, ale zawsze potrzebne są zmiany. A to – moim zdaniem – zmiana na lepsze. Jeśli coś zmieniasz na lepsze, to tak powinno zostać. Dla nas – to tym bardziej rewelacyjne miejsce, ponieważ wygraliśmy turniej).

Prezes Polskiego Związku Piłki Siatkowej Paweł Papke rozmawia z Grzegorzem Fijałkiem i Mariuszem Prudlem. Fot. Łukasz Węglewski

Casey Patterson – choć trochę zły po porażce, potrafił wykrzesać z siebie odrobinę amerykańskiego humoru. (tłumaczenie: Nienawidzę z nimi grać. Bruno ma jakieś magiczne moce i potrafi sprawić, że wybijam piłki w aut. W tym meczu zrobiłem to chyba 3 razy. Nie cierpię tego. To straszne, bo to świetni ludzie. Powinienem ich nie lubić, a ich uwielbiam. To jeszcze gorsze – przegrywasz i nie potrafisz się nawet złościć, bo to tacy fajni goście).

00:00 / 00:00

Z organizacji imprezy zadowolony był prezes Polskiego Związku Piłki Siatkowej – Paweł Papke. Jak mówił – cieszy zwłaszcza historyczny medal Kingi Kołosińskiej i Moniki Brzostek.

00:00 / 00:00

……………………………………………………………………………

Warmia Mazury Grand Slam Olsztyn 2015

turniej główny mężczyzn
finał
Alison/Bruno Schmidt (Brazylia) – Gibb/Patterson (USA) 2:0 (21:10, 21:15)

spotkanie o 3. miejsce
Schalk/Saxton (Kanada) – Erdmann/Matysik (Niemcy) 2:0 (21:17, 21:18)

półfinały
Erdmann/Matysik (Niemcy) – Gibb/Patterson (USA) 1:2 (28:30, 21:19, 10:15)
Alison/Bruno Schmidt (Brazylia) – Schalk/Saxton (Kanada) 2:1 (19:21, 21:19, 15:9)

……………………………………………………………………………

Olsztyn Grand Slam 2015. Fot. Kamil Pastusiak (kampas-sport.eu)

Olsztyn Grand Slam 2015. Fot. Kamil Pastusiak (kampas-sport.eu)

Klasyfikacja końcowa mężczyzn turnieju Olsztyn Grand Slam 2015 w siatkówce plażowej
1. Alison/Bruno Schmidt (Brazylia)
2. Gibb/Patterson (USA)
3. Schalk/Saxton (Kanada)
4. Erdmann/Matysik (Niemcy)
5-8. Samoilovs/Smedins J. (Łotwa) / Łosiak/Kantor (Polska) / Dalhausser/Lucena (USA) / Hyden/Bourne (USA)
9-16. Emanuel/Ricardo (Brazylia) / Evandro/Pedro Solberg (Brazylia) / Grimalt E./Grimalt M. (Chile) / Herrera/Gavira (Hiszpania) / Plavins/Regza (Łotwa) / Fijałek/Prudel (Polska) / Semenov/Krasilnikov (Rosja) / Ranghieri/Carambula (Włochy)
17-24. Krou/Rowlandson (Francja) / Brouwer/Meeuwsen (Holandia) / Nummerdor/Varenhorst (Holandia) / Binstock/Schachter (Kanada) / Virgen/Ontiveros (Meksyk) / Fuchs/Windscheif (Niemcy) / Kądzioła/Szałankiewicz (Polska) / Beeler/Strasser (Szwajcaria)
25-32. Kapa/McHugh (Australia) / Doppler/Horst (Austria) / Eglseer/Müllner (Austria) / Winter/Petutschnig (Austria) / Daguerre/Salvetti (Francja) / Gögtepe V./Giginoglu (Turcja) / Rosenthal/Brunner (USA) / Nicolai/Lupo (Włochy)

Olsztyn Grand Slam 2015. Fot. Kamil Pastusiak (kampas-sport.eu)

Olsztyn Grand Slam 2015. Fot. Kamil Pastusiak (kampas-sport.eu)

(mświn/łw)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w siatkówka plażowa, Paweł Papke
Grand Slam Olsztyn 2015: półfinały turnieju mężczyzn bez Polaków

Żadna z trzech męskich polskich par nie zdołała awansować do półfinału turnieju Grand Slam Olsztyn 2015 w siatkówce plażowej. Najwyżej, bo do ćwierćfinału doszli Piotr Kantor...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV