JUTRO: 2 °C pogoda jutro

Olimpijskie podium nie dla Kamila Stocha i Stefana Huli

Andreas Wellinger (fot. PAP/EPA)

Kamil Stoch zajął czwarte miejsce, a Stefan Hula był piąty w olimpijskim konkursie skoków narciarskich w Pjongczangu na obiekcie normalnym. Zwyciężył piąty po pierwszej serii Niemiec Andreas Wellinger.

Drugie miejsce zajął Norweg Johann Andre Forfang, a trzecie jego rodak Robert Johansson, który awansował z 10. pozycji na półmetku.Na 19. pozycji został sklasyfikowany Maciej Kot, a Dawid Kubacki nie zakwalifikował się do finału.

Konkurs trwał prawie trzy godziny, został rozegrany w bardzo trudnych warunkach atmosferycznych. Na półmetku prowadził Hula, a Stoch był drugi ex aequo z Forfangiem.

Autor: PAP
Redakcja: A. Podbielska

Więcej w Kamil Stoch, skoki narciarskie
Ciekawostki, starty Polaków, sportowcy z Warmii i Mazur. Wszystko, co powinniśmy wiedzieć o Igrzyskach w Korei

23. Zimowe Igrzyska Olimpijskie w Pjongczangu rozpoczynają się oficjalnie 9 lutego, jednak już dzień wcześniej sportowcy rozpoczną rywalizację. Kiedy startują Polacy? Ilu zawodników z Warmii i...