Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 10 °C pogoda dziś
JUTRO: 11 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Olimpiady specjalne obchodzą 30-lecie

Fot. K. Piasecka

30 lat istnienia świętuje na plaży miejskiej w Olsztynie Oddział Regionalny Olimpiad Specjalnych Polska Warmińsko-Mazurskie. W Centrum Rekreacyjno-Sportowym Ukiel zorganizowano festyn sportowy „Z Olimpiadami zawsze zdrowo i na sportowo”.

Te wszystkie lata to ogromne sukcesy – nie tylko sportowe. Udało nam się zrzeszyć całą masę zaangażowanych ludzi – 600 zawodników oraz 200 trenerów i członków

– powiedziała Katarzyna Wirchanowicz, dyrektor Oddziału Regionalnego Olimpiad Specjalnych Polska Warmińsko-Mazurskie.

00:00 / 00:00

W Centrum Rekreacyjno-Sportowym Ukiel odbywają się konkursy, koncerty i zawody sprawnościowe. Atrakcje zapewniają również służby mundurowe – policja, Regionalne Centrum Informatyki w Olsztynie, Wojska Obrony terytorialnej i Wydział Rekrutacji WCR w stolicy regionu. Zachęcają do wstąpienia w swoje szeregi, pokazują umundurowanie i sprzęt wojskowy. Są również pokazy pierwszej pomocy przedmedycznej.

00:00 / 00:00

Festyn sportowy „Z Olimpiadami zawsze zdrowo i na sportowo” potrwa do godziny 19. Zaplanowano również I Otwartą Sztafetę Biegową Anny Wasilewskiej, czyli pierwszego Dyrektora Olimpiad Specjalnych Polska Warmińsko- Mazurskie.

W czwartek (21 lipca) w galerii w olsztyńskim Starym Ratuszu będzie wernisaż zdjęć sportowców olimpiad specjalnych oraz poseł Anny Wasilewskiej.

Fot. K. Piasecka

Fot. M. Lewandowski

Fot. M. Lewandowski

Fot. M. Lewandowski

Fot. M. Lewandowski

Fot. M. Lewandowski

Fot. M. Lewandowski

Autor: K. Piasecka
Redakcja: K. Ośko

ZOBACZ TAKŻE

Przeczytaj poprzedni wpis:
Większe zapotrzebowanie na cukier, a w sklepach pustki

W sklepach brakuje cukru, a tam gdzie jeszcze można go zdobyć, jest o wiele droższy niż jeszcze kilka dni temu. Mieszkańcy Olsztyna poszukują cukru w wielu...

Zamknij
RadioOlsztynTV