Olimpia wygrywa w Elblągu. Stomil przywozi punkt z Siedlec

Olimpia Elbląg wygrała na własnym stadionie z Wisłą Puławy 2:1, a Stomil Olsztyn podzielił się punktami w pojedynku z Pogonią Siedlce (1:1) w 9. kolejce eWinner II ligi.

Pierwsza połowa pojedynku w Elblągu zakończyła się bezbramkowym remisem. Strzelanie rozpoczęło się zaraz po przerwie. Pierwsi do siatki trafili goście, którym prowadzenie w 52. minucie dał A. Paluchowski. Na wyrówna kibice Olimpii czekali do 68. minuty, kiedy akcję celnym strzałem zakończył K. Wenger. Gol na wagę trzech punktów dla elblążan padł w 89. minucie spotkania, a jego autorem był białoruski pomocnik Yan Senkevich. Dzięki wygranej elblążanie z dorobkiem 16. punktów zajmują 2. miejsce w lidze.

W innym spotkaniu eWinner II ligi Stomil Olsztyn zremisował bezbramkowo na wyjeździe z Pogonią Siedlce. Zdobyty punkt nie poprawił pozycji olsztynian w tabeli. Duma Warmii z 9 oczkami na koncie zajmuje 13. lokatę.

W następnej kolejce Stomil zagra na wyjeździe z GKS-em Jastrzębie, a Olimpia zmierzy się w Krakowie z Hutnikiem.

Autor: Ł. Sadlak

Więcej w Stomil Olsztyn, Olimpia Elbląg
Początek i… koniec przygody Stomilu z Pucharem Polski

Stomil Olsztyn odpadł z I rundy Pucharu Polski. Olsztynianie przegrali na własnym boisku 1:3 z Chrobrym Głogów. Goście zaczęli od mocnego uderzenia, bo już w trzeciej...