JUTRO: 10 °C pogoda jutro

Olimpia Elbląg zaczyna rywalizację w nowym sezonie

W ten weekend rusza piłkarska druga liga. Olimpia Elbląg rozgrywki zainauguruje meczem u siebie.

W niedzielę podopieczni Adama Borosa zagrają z Legionovią Legionowo. Gospodarze w minionym sezonie uplasowali się na 5. pozycji w ligowej tabeli. Wyprzedzili Legionovię o 5 punktów. Drużyna z Legionowa ostatecznie rozgrywki zakończyła na 8 miejscu. Adam Boros, szkoleniowiec żółto-biało-niebieskich podkreśla, że nie wiele wie o najbliższym rywalu, bo jego sztab miał problem pozyskaniem nagrań wideo ze spotkań Legionovii

00:00 / 00:00

Chcieliśmy nagrać mecz pucharowy, ale nie dostaliśmy zgodny. Zbieramy więc materiały z oficjalnej strony PZPN. Jakoś sobie poradzimy. W kolejnych meczach będzie już łatwiej. Zmieniła się szeroka kadra zespołu. Chcemy być skuteczni w grze, ale do tego potrzeba czasu.

– wyjaśnia trener elblążan.

Do elbląskiej ekipy w letniej przerwie dołączyło sześciu nowych zawodników m.in. Mateusz Szmydt i Michał Kiełtyka z Conordii, czy doświadczony defensor Tomasz Lewandowski, który już w przeszłości występował w żółto-biało-niebieskich barwach.

W okresie przygotowawczym zespół z Elbląga zmagał się z plaga kontuzji. Dopiero w tym tygodniu do treningów wrócili m.in. Michał Ressel i Michał Kiełtyka. Ich występ w niedzielnym meczu stoi pod znakiem zapytania. Oba zespoły w przerwie letniej zostały nieco przebudowane, ciężko więc stwierdzić kto będzie faworytem spotkania. W niedzielę okaże się, który z zespołów dokonał lepszym zmian w składzie.

Początek meczu na stadionie przy ul. Agrykola o godzinie 17.

Autor: J. Żukowski

Redakcja: K.Piasecka

Więcej w piłka nożna, Olimpia Elbląg, 2 liga
Olimpia Elbląg wygrała sparing z Bałtykiem Gdynia

Elbląscy drugoligowcy zaliczyli próbę generalną przed pierwszym meczem o punkty. Olimpia Elbląg wygrała sparing z Bałtykiem Gdynia 2:1 po bramkach Damiana Szuprytowskiego i Jakuba Bojasa. Mimo...