JUTRO: 6 °C pogoda jutro

OKS Stomil remisuje 1:1 z Olimpią Grudziądz

W meczu 20. kolejki Pierwszej Ligi, inaugurującym ligowy 2016 rok, Stomil Olsztyn zremisował na własnym stadionie z Olimpią Grudziądz 1:1 (0:1). Bramkę dla Stomilu zdobył Rafał Kujawa.

Trudy przerwy zimowej widać było na boisku, pierwsza połowa słaba w wykonaniu naszej drużyny, która nie potrafiła poważnie zagrozić bramce Olimpii. Pierwsza bramka padła po kontrze, França Júnior w 23. minucie gry przelobował głową Piotra Skibę. Obrońcy próbowali jeszcze wybić piłkę z linii bramkowej, jednak zabrakło centymetrów, piłka przekroczyła linię bramkową.

W drugiej połowie obraz niewiele się zmienił, jednak mimo kilku groźnych akcji gości, to Stomil zdobył bramkę. W 75. minucie bardzo dobre dośrodkowanie Janusza Bucholca głową na bramkę zamienił Rafał Kujawa, który z bliska pokonał bramkarza gości.

Pomimo żywszej końcówki bramki w tym meczu już nie padły. Tylko jeden punkt na inaugurację, chociaż z przebiegu gry powinniśmy być z tego punktu zadowoleni. Kolejne spotkanie ligowe już w najbliższy piątek, na wyjeździe zagramy z Rozwojem Katowice.