Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 9 °C pogoda dziś
JUTRO: 22 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Okradli skansen w Olsztynku

Zdemontowali i ukradli część ogrodzenia Muzeum Budownictwa Ludowego w Olsztynku, a niektóre elementy kradli… wspinając się po piorunochronie. Policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o liczne kradzieże metalowych elementów.

Przez miesiąc 48-latek i 26-latek m.in. zdemontowali dach budynku, część ogrodzenia olsztyneckiego Skansenu, a z salonu wystawowego Muzeum Budownictwa Ludowego w centrum Olsztynka ukradli okucia dachu i parapetów miedzianych. W tym ostatnim przypadku część elementów znajdowała się na wysokości 10 metrów i złodzieje, by je ukraść musieli się wspiąć po piorunochronie.

Skradzione elementy mężczyźni sprzedawali w punkcie skupu złomu. Wartość strat oszacowano na ponad 50 tysięcy złotych. Policjanci odzyskali większość skradzionych rzeczy, ale nie nadają się one do użytku z powodu znacznego zniszczenia. Zatrzymanym za kradzież grozi do 5 lat pozbawienia wolności, jednak w przypadku 48-latka, kara może być wyższa, bo działał w warunkach recydywy.

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Olsztynek
Olsztynek obwodnicą Olsztyna?

Władze Olsztyna wysłały pismo do Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad z propozycją ominięcia Olsztyna przez ciężarówki. Pomysłem zaskoczone są lokalne samorządy, przez które miałby przebiegać...

Zamknij
RadioOlsztynTV