Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 18 °C pogoda dziś
JUTRO: 21 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Ogromne zainteresowanie 12. Biegiem Piekarczyka w Elblągu

Elbląg – Bieg Piekarczyka. Fot. A. Puzdrowska

Rekordowe zainteresowania weekendowym 12. Biegiem Piekarczyka w Elblągu. Na liście zapisanych jest ponad tysiąc sto osób, do tego w zawodach pobiegnie 500 maluchów.

Ci młodsi będą się ścigać w sobotę na torze Kalbar. Tę zmianę, ale także podział niedzielnej rywalizacji dorosłych na trzy tury wymusza pandemia i konieczność dotrzymania przepisów sanitarnych. – Jednorazowo na trasę można wypuścić 250 osób – tłumaczy Andrzej Bugajny, dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Elblągu.

00:00 / 00:00

Pierwszy bieg ruszy o 9.00, kolejne o 11.00 i 13.00 . Rano na trasę wybiegną kobiety i mężczyźni 50+, bo ich czasy są porównywalne. Potem na trasę ruszą mężczyźni, a na koniec uczestnicy biegu na 5 kilometrów.

00:00 / 00:00

Piekarczyk jest biegiem ulicznym, rozgrywanym na dwóch pięciokilometrowych pętlach w centrum miasta. Trasa jest trudna z powodu podbiegów i zróżnicowanej nawierzchni. W niedzielę kierowcy muszą się liczyć z dużymi utrudnieniami w ruchu drogowym.

Autor: M. Stankiewicz
Redakcja: A. Niebojewska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w sport, Elbląg, bieg, biegi
Mieszkańców Elbląga czekają podwyżki za wywóz odpadów? Decyzja już wkrótce

Jeśli radni się zgodzą, to od 1 września elblążan czeka podwyżka opłat za wywóz odpadów. Za segregowane będzie to 21 złotych od osoby, czyli 3 złote...

Zamknij
RadioOlsztynTV