Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 10 °C pogoda dziś
JUTRO: 16 °C pogoda jutro
Logowanie
 

„Ogród Marty”, czyli sentymentalna podróż Hildegard Skowasch

Fot. BWA Olsztyn

W sali głównej Galerii Sztuki BWA w Olsztynie czynna jest wystawa Hildegard Skowasch „Ogród Marty”. Rodzina Skowasch, w tym tytułowa ciotka Marta, pochodziła z Wójtowa, które artystka odwiedziła po raz pierwszy kilka lat temu.

Jest to sentymentalna podróż niemieckiej artystki do regionu, z którym związana jest historią rodzinną – powiedziała Mariola Balińska kuratorka wystawy.

00:00 / 00:00

Hildegard Skowasch jest absolwentką Akademii Sztuk Pięknych w Münster. Należy do stowarzyszenia Atelier Mengerzeile w Berlinie. Współpracuje z innymi artystami, biorąc udział w grupowych wystawach i programach rezydencyjnych. Tworzy obiekty rzeźbiarskie z papieru, zajmuje się ceramiką, akwarelą i rysunkiem. Brała udział w wielu wystawach indywidualnych i zbiorowych m.in.: w Nowym Jorku, Wiedniu, Helsinkach i Istambule. Wystawa Hildegard Skowasch, „Ogród Marty” będzie dostępna do 11 września .

Autor: A. Kulik
Redakcja: K. Ośko

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w wystawa, bwa
100-lecie Związku Polaków w Niemczech. „To przypomnienie czwartej dzielnicy Warmii”

W Biskupcu obchodzono 42. rocznicę odsłonięcia pomnika Pamięci Narodowej. Uczestniczył w nich m.in. Tadeusz Szczyrbak - prezes Rodziny Rodła-Wrocław. Uroczystość wpisuje się w okrągły jubileusz 100-lecia...

Zamknij
RadioOlsztynTV