Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 11 °C pogoda dziś
JUTRO: 12 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Ograniczenia w olsztyńskich autobusach i tramwajach. MPK zapowiada kontrole

Fot. Łukasz Węglewski

Od soboty czerwona strefa w prawie połowie kraju m.in. w Olsztynie i 3 powiatach regionu: działdowskim, iławskim i nowomiejskim. Powiaty działdowski i iławski są w strefie czerwonej od 10 października.

W strefach czerwonych podróż transportem publicznym będzie ograniczona do 50 proc. miejsc siedzących oraz 30 proc. liczby wszystkich miejsc. Autobusy i tramwaje będą specjalnie oznakowane – poinformował Cezary Stankiewicz, rzecznik MPK w Olsztynie. Na każdym znajdzie się informacja, ile osób może danym pojazdem podróżować. Pojazdy będą kontrolowane przez policję i straż miejską.

00:00 / 00:00

Na liniach najpopularniejszych wśród pasażerów będą jeździły dodatkowe autobusy. Cały tabor jest na bieżąco dezynfekowany. W strefie czerwonej wydarzenia sportowe odbywały się będą bez udziału publiczności, w nabożeństwach w kościołach będzie mogło uczestniczyć mniej wiernych – 1 osoba na 7 metrów kwadratowych. Lista wszystkich obostrzeń jest na stronie internetowej Radia Olsztyn.

Dodajmy, że w sobotę znikną z czerwonej strefy powiaty: bartoszycki i ostródzki.

 

Autor: M. Kwiatkowska
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w tramwaj, MPK, autobus, ograniczenia, obostrzenia
Ratusz w Gołdapii, fot. Małgorzata Zbrożek
Nowe obostrzenia w gołdapskim ratuszu. Ograniczenia będą obowiązywać od 19 października

Jeśli ktoś musi osobiście załatwić sprawę w Urzędzie Miasta w Gołdapi, powinien się pospieszyć. Placówka będzie przyjmowała petentów tylko do końca tygodnia. Gołdapski ratusz, w związku...

Zamknij
RadioOlsztynTV