Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 16 °C pogoda dziś
JUTRO: 23 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Ogłoszono nowy przetarg na rozbudowę Muzeum Bitwy pod Grunwaldem. Firmy mogą składać oferty do 13 listopada

Muzeum Bitwy pod Grunwaldem. Fot. Łukasz Węglewski

Jest nowy przetarg na rozbudowę Muzeum Bitwy pod Grunwaldem. Umowa z pierwszym wykonawcą musiała zostać zerwana, bo firma nie dotrzymywała harmonogramu prac.

Wykonawca nie powołał nawet kierownika budowy, złamał wiele przepisów prawa budowlanego. W związku z tym, po konsultacji z prawnikiem, podjęliśmy decyzję o rozwiązaniu umowy, naliczeniu kar umownych i rozpisaniu nowego przetargu

– przypomniał Radiu Olsztyn Szymon Drej, dyrektor muzeum.

00:00 / 00:00

Firma, z którą zerwano umowę zadeklarowała, że wybuduje obiekt za prawie 20 milionów złotych do lipca 2020 roku. Ze względu na poważne opóźnienia sprawa trafiła do prokuratury. Śledztwo prowadzone jest w sprawie usiłowania wyłudzenia znacznej kwoty na szkodę muzeum.

Teraz na oferty od zainteresowanych firm muzeum czeka do 13 listopada. Wyłonione przedsiębiorstwo będzie musiało zbudować obiekt posiadający ponad 1700 metrów kwadratowych powierzchni wystawienniczej. Oprócz tego budynek ma pomieścić administrację, pracownie naukowe, bibliotekę, salę konferencyjną i magazyn muzealiów, a także salę rycerską pozwalającą rozgrywać turnieje i walki.

 

Autor: M. Lewiński
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w przetarg, Muzeum Bitwy pod Grunwaldem, rozbudowa
Muzeum Bitwy pod Grunwaldem znowu szuka wykonawców nowej siedziby

Muzeum Bitwy pod Grunwaldem ponownie szuka wykonawców rozbudowy swojej siedziby. Dyrekcja placówki ogłosiła nowy przetarg, bo firma wybrana do realizacji wartej 19,4 mln zł inwestycji nie...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV