Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 11 °C pogoda dziś
JUTRO: 11 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Oficerowie pobili policjantów i strażnika miejskiego. Ciąg dalszy głośnej sprawy z Giżycka

Fot. Archiwum RO

Sąd Okręgowy w Olsztynie wyznaczył na 12 września 2019 r. termin rozprawy odwoławczej w sprawie trzech oficerów Wojska Polskiego oskarżonych o znieważenie oraz pobicie giżyckich policjantów i strażnika miejskiego. Funkcjonariusze zostali wezwani przez obsługę hotelu do awanturujących się oficerów. 

Sąd Rejonowy w Giżycku wyrokiem z 4 marca 2019 roku uznał oskarżonych za winnych znieważenia trojga funkcjonariuszy Komendy Powiatowej Policji oraz jednego strażnika Straży Miejskiej w Giżycku, a także stosowania gróźb i przemocy wobec funkcjonariuszy w celu zmuszenia ich do zaniechania podjętej interwencji.

Arkadiusz K., otrzymał karę łączną grzywny w kwocie 9,6 tysięcy złotych. Sąd zasądził od niego także kwoty po 6 tysięcy złotych na rzecz dwóch pokrzywdzonych policjantek, kwotę 4 tysięcy złotych na rzecz pokrzywdzonego policjanta oraz 2 tysiące złotych na rzecz pokrzywdzonego strażnika miejskiego tytułem zadośćuczynienia za doznaną krzywdę. Piotr B. został skazany na karę łączną grzywny w kwocie 10 tysięcy złotych. Sąd zasądził od oskarżonego także kwoty po 4 tysiące złotych na rzecz dwóch pokrzywdzonych policjantek, kwotę 6 tysięcy złotych na rzecz pokrzywdzonego policjanta oraz kwotę 2 tysięcy złotych na rzecz pokrzywdzonego strażnika miejskiego tytułem zadośćuczynienia za doznaną krzywdę.

Z kolei Robertowi J. została wymierzona kara łączna grzywny w kwocie 7,2 tysięcy złotych. Sąd zasądził od oskarżonego również kwoty po 4 tysiące złotych na rzecz trojga pokrzywdzonych policjantów oraz kwotę 2 tysięcy złotych na rzecz pokrzywdzonego strażnika miejskiego tytułem zadośćuczynienia za doznaną krzywdę.

Apelacje od wyroku sądu pierwszej instancji wnieśli obrońcy oskarżonych.

 

Autor: A. Socha
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w policja, żołnierze, Wojsko Polskie, oficerowie, Sąd Okręgowy w Olsztynie
Zrabował prawie 30 tysięcy złotych. Mężczyzna napadł na jeden z elbląskich banków, bo… chciał spłacić długi

Sąd w Elblągu aresztował dziś na 3 miesiące 39-letniego mężczyznę, który napadł na bank w Elblągu i zrabował prawie 30 tysięcy złotych. Zdarzenie miało miejsce w...

Zamknij
RadioOlsztynTV