Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 28 °C pogoda dziś
JUTRO: 32 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Odznaczenia państwowe w rocznicę odzyskania niepodległości

Fot. WMUW

Wręczenie odznaczeń państwowych było częścią oficjalnych obchodów Święta Niepodległości w Olsztynie. Uroczystość odbyła się w urzędzie wojewódzkim.

Pośmiertnie Krzyż Oficerski Orderu Odrodzenia Polski otrzymał Waldemar Aleksander Kisieliński. Był działaczem „Solidarności” w Nidzicy. Po wprowadzeniu stanu wojennego odmówił podpisania oświadczenia o zaniechaniu działalności związkowej i próbował zorganizować strajk.

Wręczono także Krzyże Kawalerskie Orderu Odrodzenia Polski. Otrzymali je: Zbigniew Oksiędzki, za działalność w podziemiu antykomunistycznym, Andrzej Jurkian za pracę na rzecz osób niepełnosprawnych oraz pośmiertnie Tadeusz Wojtaszek za działalność w dawnej „Solidarności”.

Podczas uroczystości wręczono również Krzyże Zasługi. Złoty – za zasługi w działalności na rzecz rozwoju i upowszechniania pszczelarstwa – otrzymał Waldemar Kontakiewicz.

Fot. WMUW

Autor: M. Lewiński
Redakcja: B. Świerkowska-Chromy

Więcej w wojewoda, Olsztyn, Urząd Wojewódzki, odznaczenia państwowe
Wojewódzkie obchody 104. rocznicy odzyskania niepodległości [GALERIA]

Marzenia Polaków o wolności spełniły się wraz z zakończeniem I wojny światowej. Polska, po 123 latach zniewolenia, odzyskała niepodległość i rozpoczęła proces odbudowy swojej państwowości. Dziś...

Zamknij
RadioOlsztynTV