Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 1 °C pogoda dziś
JUTRO: 1 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Odznaczenia państwowe w Nidzicy. Medale i podziękowania odebrało kilkanaście osób

W Nidzicy wręczono odznaczenia państwowe. Fot. K. Kantor

Zasłużeni pracownicy starostwa powiatowego w Nidzicy zostali uhonorowani medalami za długoletnią służbę. Odznaczenia przyznaje prezydent RP.

Wojewoda warmińsko-mazurski wręczył je 15 osobom. 12 z nich odebrało złote, a 3 – srebrne medale. „To wyróżnienie za wiele lat zaangażowania w pracę” – podkreślił wojewoda Artur Chojecki.

To medale za długoletnią służbę wykonywaną z wielkim zaangażowaniem. To dobry moment, żeby takim osobom podziękować, bo przez wiele, wiele lat służą społeczeństwu i dobru wspólnemu. To cicha praca, nie na świeczniku, ale w codziennym kontakcie z mieszkańcami. Państwo honoruje takie osoby, stawiając je za wzór innym.

00:00 / 00:00

Wśród odznaczonych jest sekretarz powiatu nidzickiego Elżbieta Bieniek.

To wyjątkowe uczucie. Jestem ogromnie wzruszona (…) to dzień, który zapamiętam do końca życia. W samorządzie pracuję prawie 40 lat (…)

00:00 / 00:00

W Nidzicy wręczono odznaczenia państwowe. Fot. K. Kantor

W Nidzicy wręczono odznaczenia państwowe. Fot. K. Kantor

W Nidzicy wręczono odznaczenia państwowe. Fot. K. Kantor

Podziękowanie za 3-letnią współpracę przyjął komendant powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Nidzicy. Starszy brygadier Krzysztof Mierzejewski awansował na stanowisko zastępcy komendanta wojewódzkiego.

Krzysztof Mierzejewski podkreślił, że w ostatnim czasie strażakom przybyło nowych wyzwań, między innymi w związku z pandemią. Jednocześnie podkreślał bardzo dobrą współpracę z samorządem.

Okres pandemii był to bardzo ciężki czas. Wsparcie, które towarzyszyło mi ze strony załogi i samorządów, pozwoliło w sposób perfekcyjny realizować nasze zadania. Jest więcej zdarzeń związanych z pomocą medyczną. Sytuacja covidowa spowodowała, że jednostki państwowego ratownictwa medycznego nie zawsze były na miejscu więc wielokrotnie pomagaliśmy osobom potrzebującym. Jesteśmy na tyle przygotowani, że te działania były skuteczne.

00:00 / 00:00

Za 3 lata współpracy dziękował komendantowi starosta nidzicki Marcin Paliński.

Nie ukrywam, że jest to duża strata dla powiatu ponieważ współpraca pomiędzy samorządami powiatowym i gminnymi a panem komendantem układała się bardzo dobrze (…) Komendantowi życzymy wszystkiego co najlepsze w nowej funkcji zastępcy komendanta wojewódzkiego PSP.

00:00 / 00:00

Starszemu brygadierowi Krzysztofowi Mierzejewiskiemu pogratulował awansu obecny na uroczystości wojewoda warmińsko-mazurski Artur Chojecki.

Fot. K. Kantor

Fot. K. Kantor

Fot. K. Kantor

Fot. K. Kantor

Autor: K. Kantor
Redakcja: B. Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w wojewoda, strażak, straż pożarna, medale, Nidzica, medal, komendant, odznaczenia, starostwo powiatowe
Najlepsi maturzyści odebrali stypendia. Doceniono ich osiągnięcia naukowe, sportowe i artystyczne

59 tegorocznych maturzystów z powiatu nidzickiego otrzymało stypendia za wybitne osiągnięcia naukowe, sportowe i artystyczne. Uroczystość odbyła się podczas uroczystej sesji rady powiatu. Stypendia przyznał starosta...

Zamknij
RadioOlsztynTV