Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 20 °C pogoda dziś
JUTRO: 30 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Odznaczenia i awanse wręczone z okazji Dnia Strażaka w Nidzicy

Dzień Strażaka Fot. Fb PSP Nidzica

W województwie warmińsko-mazurskim trwają obchody Dnia Strażaka. W tym roku są one organizowane w kilku miejscowościach.

Dziś strażacy świętowali w Nidzicy. Na wojewódzkie uroczystości przyjechali komendant wojewódzki straży pożarnej i przedstawiciele komend powiatowych w Działdowie, Nowym Mieście Lubawskim, Szczytnie i Iławie. Obecni byli także przedstawiciele rządu i samorządu, m.in. wojewoda warmińsko-mazurski i starosta powiatu nidzickiego. Podczas uroczystej zbiórki wręczono awanse i wyróżnienia – mówi aspirant sztabowy Andrzej Osowski z nidzickiej straży pożarnej:

W trakcie uroczystości wręczone zostały odznaczenia prezydenckie. Wręczono również medale za wieloletnią służbę – złote, srebrne i brązowe. Nadane zostały odznaki „Zasłużony dla ochrony przeciwpożarowej”, awansowano funkcjonariuszy do wyższych stopni w korpusie oficerskim, aspiranckim i podoficerskim

– wyjaśnia Andrzej Osowski.

00:00 / 00:00

W komendzie powiatowej w Nidzicy służbę pełni około 50 strażaków oraz personel cywilny. Budynki i plac operacyjny w latach 2017-2021 były modernizowane. Kupiono także samochody ratowniczo-gaśnicze.

Dzień Strażaka Fot. W-MUW

Dzień Strażaka Fot. W-MUW

Dzień Strażaka Fot. W-MUW

Autor: B. Gajlewska/PSP Nidzica
Redakcja: M. Rutynowski

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w święto, odznaczenia, Dzień Strażaka
Trwają obchody Dnia Strażaka. W Olsztynie otwarto salę edukacyjną, w Ostródzie przekazano nowy sprzęt

W ramach obchodów wojewódzkich Dnia Strażaka w Ostródzie odbyła się uroczysta zbiórka. W olsztyńskiej jednostce przy ulicy Marii Zientary-Malewskiej otwarto salę edukacyjną "Ognik".  Jak wybucha pożar,...

Zamknij
RadioOlsztynTV