Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 10 °C pogoda dziś
JUTRO: 11 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Odznaczenia dla nauczycieli. „Wykonują odpowiedzialną i niezwykle trudną pracę”

Fot. W-MUW

Ponad setka nauczycieli z Elbląga i okolic otrzymała medale przyznawane przez ministra edukacji i nauki. Była to część oficjalnych obchodów Dnia Edukacji Narodowej.

W imieniu rządu odznaczenia wręczył wojewoda warmińsko-mazurski Artur Chojecki.

Pedagodzy, nauczyciele oraz wychowawcy to osoby niezwykłe, które stanowią w pewnym sensie o przyszłości naszego społeczeństwa i narodu. Wykonują oni odpowiedzialną oraz niezwykle trudną pracę

– powiedział wojewoda.

00:00 / 00:00

Fot. W-MUW

– To docenienie pracy osób pracujących w szkołach – podkreślił warmińsko-mazurski kurator oświaty Krzysztof Marek Nowacki.

Mówiąc najprościej, zostali uhonorowani ci, którzy rzeczy trudne potrafią uczynić łatwymi. Jednocześnie ucząc pamiętają o pewnym standardzie, który obowiązuje nas wszystkich. Szkoła jednocześnie kształci i wychowuje.

00:00 / 00:00

Jedną z odznaczonych osób jest dyrektor Zespołu Szkół Gospodarczych w Elblągu Kamila Urbańska.

Jest to swego rodzaju wyróżnienie, które pozwala nam pracować jeszcze ciężej, mocniej oraz z wytrwałością. Pomimo różnych przeciwności losu jesteśmy w stanie osiągnąć zamierzony cel.

00:00 / 00:00

– Wśród odznaczonych są nauczyciele z wieloletnim stażem – między innymi Piotr Zieliński.

Wydaje mi się, że zawsze dla nauczyciela taka forma wyróżnienia oraz społecznego wsparcia. Zachwyt może być również na kanwie osobistej.

00:00 / 00:00

Uroczystość została zorganizowana z inicjatywy urzędu wojewódzkiego oraz warmińsko-mazurskiego kuratora oświaty z okazji Dnia Edukacji Narodowej.

Autor: J. Sulecki
Redakcja: K. Ośko

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Elbląg, nauczyciel, nauczyciele, Dzień Edukacji Narodowej
Dbanie o zabytki sprzyja lokalnej gospodarce. Posłuchaj rozmowy z Dariuszem Bartonem

Dbanie o zabytki i odtwarzanie obiektów cennych kulturowo sprzyja lokalnej gospodarce. Chodzi tu nie tylko o udział specjalistycznych firm, ale rozwój turystyki - podkreśla gość Porannych...

Zamknij
RadioOlsztynTV