Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 32 °C pogoda dziś
JUTRO: 27 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Odważnie, z miłością, bez lęku

Fot. Uniwersyteckie XII Liceum Ogólnokształcące im. Marii i Georga Dietrichów

W tym roku mija 10 rocznica śmierci Marii i Georga Dietrichów. W ubiegłym tygodniu po raz pierwszy Fundacja Dietrichów przyznała stypendia pięciorgu studentom germanistyki.

To był kolejny z wielu mostów, które Georg Dietrich zaczął budować jesienią 1981 roku i budował przez 32 lat konsekwentnie, skutecznie i trwale, bo dziś robią to jego potomkowie. Jednak to, co zostawił, jest większe od budowli.

Zapraszamy do wysłuchania reportażu Alicji Kulik pt. „Odważnie, z miłością, bez lęku”

O Georgu Dietrichu opowiadali:

Dr Barbara Sapała i dr Alina Dorota Jarząbek z Instytutu Germanistyki UWM, Wanda Agnieszka Jabłońska – dyrektorka Zespołu Placówek Edukacyjnych w Olsztynie, Stefania Martusewicz i Krystyna Wyrzykowska – wieloletnie dyrektorki Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczy dla Dzieci Niesłyszących im. Marii Grzegorzewskiej w Olsztynie, Sylwia Pochmara-Hahnkamp – zastępca dyrektora Uniwersyteckiego XII Liceum Ogólnokształcącego im. Marii i Georga Dietrichów w Olsztynie oraz ks. dr Andrzej Lesiński.

Autor: A. Kulik
Redakcja: K. Ośko

Więcej w Georg Dietrich, Maria Dietrich
Olsztyn upamiętnił Marię i Georga Dietrichów

W olsztyńskiej Archikatedrze Św. Jakuba odprawiono mszę św. w intencji zmarłych, Marii i Georga Dietrichów. Miesiąc po śmierci wielkiego przyjaciela Olsztyna, Georga Dietricha, w Katedrze Św....

Zamknij
RadioOlsztynTV