Kim był Georg Dietrich?
W piątek 14 czerwca, w wieku 91 lat, zmarł Georg Dietrich. Zapraszamy do wysłuchania wspomnień o wielkim przyjacielu Olsztyna reportażu Anny Minkiewicz-Zaremby pt. „Apostoł pojednania”.
Był niemieckim przedsiębiorcą, działaczem charytatywnym, honorowym obywatelem Olsztyna, doktorem honoris causa Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego. Georg Dietrich za swoją działalność doczekał się wielu wyróżnień, między innymi niemieckich odznaczeń państwowych, Krzyża Kawalerskiego Orderu Zasługi RP (1995), papieskiego medalu „Pro Ecclesia et Pontifice” (1990), nagrody prezydenta Olsztyna – statuetki św. Jakuba (2006, wspólnie z żoną). Georg Dietrich był również Kawalerem Orderu Uśmiechu.
Skąd te wszystkie nagrody?
Reportaż Anny Minkiewicz-Zaremby „Apostoł Pojednania” – posłuchaj






















![Spektakularny finał manewrów Dzielny Dzik [ZDJĘCIA] Spektakularny finał manewrów Dzielny Dzik [ZDJĘCIA]](https://radioolsztyn.pl/wp-content/themes/ronew/loadimg.php?src=https%3A%2F%2Fradioolsztyn.pl%2Fwp-content%2Fuploads%2F2026%2F06%2F1000052204.jpg&q=95&w=30&h=30&zc=1&s=1&f=4,-6|3,3)






