Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 19 °C pogoda dziś
JUTRO: 20 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Odprawy fitosanitarne w porcie w Elblągu na wyciągnięcie ręki

Port Morski w Elblągu

Jeszcze tylko zgoda ministra rolnictwa stoi na przeszkodzie aby w elbląskim Porcie Morskim powstał punkt odpraw fitosanitarnych.

Porozumienie w sprawie podziału kosztów przedsięwzięcia, które jest w interesie całego regionu, dopinają wojewoda warmińsko-mazurski Artur Chojecki i prezydent Elbląga Witold Wróblewski. Port w Elblągu będzie piątym portem w Polsce, przez który będą przechodzić m.in. transporty drewna iglastego potrzebnego w przemyśle meblarskim czy budownictwie. Chodzi także o różne produkty czy towary pochodzenia roślinnego oraz same rośliny, które mogą trafić na polskie rynki.

Na Warmii i Mazurach zainteresowanie importem jest duże. Jednak przedsiębiorcy wciąż muszą czekać na to, by towary wożone drogą wodną, mogły być odprawiane jak najbliżej nich, czyli w Elblągu. – Po latach niepowodzeń sukces w tej sprawie jest możliwy dzięki współpracy samorządu Elbląga i władz województwa – podkreśla wojewoda Artur Chojecki. Jest szansa, że punkt odpraw fitosanitarnych w Porcie Morskim w Elblągu zostanie umieszczony w spisie jeszcze w tym roku.

Posłuchaj relacji Miry Stankiewicz

00:00 / 00:00

 

 

(mstan/bsc)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Elbląg, port morski, odprawa, odprawy fitosanitarne
Proces nożownika, który zranił policjantkę

W sądzie w Elblągu odbyła się pierwsza rozprawa Bartosza L., który w maju biegał z nożem po ulicy, a potem ranił nim interweniującą policjantkę. Mężczyźnie grozi...

Zamknij
RadioOlsztynTV