Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 25 °C pogoda dziś
JUTRO: 24 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Odlotowy rajd po lotniskach Warmii i Mazur

Do niedzieli potrwa Rajd po lotniskach Warmii i Mazur

Prawie 30 lekkich samolotów bierze udział w Międzynarodowym Rajdzie po Lotniskach Warmii i Mazur.

Impreza rozpoczęła się w czwartek (26 maja) na lotnisku Kętrzyn-Wilamowo. Dziś piloci wylatują do Szyman, Gryźlin, Olsztyna, Kikit i Elbląga.

Jak mówi szef Aeroklubu Krainy Jezior Stanisław Tołwiński, który organizuje lotniczy rajd po raz ósmy, impreza promuje warmińsko-mazurskie lotniska przygotowane na przyjmowanie lekkich samolotów. Daje także możliwość pokazania okolicznych atrakcji turystycznych i ma pomagać w rozwijaniu inwestycji.

00:00 / 00:00

Rajd po lotniskach Warmii i Mazur (Aeroklub Krainy Jezior)

–  W tym roku mocno chcemy wyeksponować Regionalny Port Lotniczy Olsztyn-Mazury w Szymanach. Pokażemy, że ten port, świetnie zrobiony i pięknie położony, jest znakomicie przygotowany do obsługi m.in. małych samolotów – dodaje Stanisław Tołwiński.

00:00 / 00:00

Międzynarodowy Rajd po Lotniskach Warmii i Mazur potrwa do niedzieli. Oprócz Szyman, piloci będą lądować także w Gryźlinach, Olsztynie, Kikitach i Elblągu. Dla uczestników rajdu przygotowano także liczna atrakcje między innymi: spływ kajakowy i rejs po jeziorze Mikołajskim.

 

(wch/bsc)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w lotnisko, rajd, Elbląg, Szymany, Olsztyn, Wilamowo, łatanie, samolot, Gryźliny
Trybunał Konstytucyjny a bałwanek śniegowy

Radni Olsztyna przegłosowali projekt uchwały dotyczący stosowania się do orzeczeń Trybunału Konstytucyjnego, także tych, które nie będą opublikowane.  Z projektem wystąpił radny Platformy Obywatelskiej Łukasz Łukaszewski....

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV