Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 28 °C pogoda dziś
JUTRO: 32 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Oddali krew, a w prezencie dostali drzewka na święta

Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa Fot. K. Kantor

Honorowi dawcy oddawali krew, a w prezencie dostali bożonarodzeniowe drzewka. Lasy Państwowe wspólnie z Narodowym Centrum Kwiodawstwa i Krwiolecznictwa zorganizowały ogólnopolską akcję „Choinka dla życia”.

W Olsztynie specjalny ambulans stanął przed siedzibą Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych, a do oddania krwi ustawiła się długa kolejka chętnych. – oddawali ją głównie leśnicy – powiedział Adam Roczniak, dyrektor Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Olsztynie.

00:00 / 00:00

Centra Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa zaopatrują w krew szpitale. Ostatnio zapotrzebowanie na nią jest dwukrotnie większe. –

Dziennie wydawanych jest około 200  jednostek krwi. Aby jej nie zabrakło, w całym województwie powinno się zgłaszać każdego dniu około 250 dawców.  Obecnie jest ich około 60 i czasami są duże niedobory – mówi Grażyna Kula, dyrektor Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Olsztynie.

00:00 / 00:00

W Warmińsko-Mazurskiem akcja „Choinka dla życia” odbyła się w Olsztynie i Elblągu.

„Choinka dla życia”. Oddaj krew, odbierz drzewko na święta

Autor: K. Kantor
Redakcja: A. Niebojewska

Więcej w krew, Lasy Państwowe, drzewka, dawcy krwi, Choinka dla życia
„Choinka dla życia”. Oddaj krew, odbierz drzewko na święta

W czwartek w całej Polsce odbywa się akcja "Choinka dla życia". Zorganizowały ją Lasy Państwowe wspólnie z oddziałami Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa.  W Elblągu akcję zorganizowano...

Zamknij
RadioOlsztynTV