Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 10 °C pogoda dziś
JUTRO: 11 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Oddał oszustom ponad 100 tysięcy złotych. Policja publikuje film i prosi o pomoc w identyfikacji przestępcy

Policja z Elbląga opublikowała wizerunek mężczyzny, który z kosza na śmieci wyjął 100 tysięcy złotych. Pieniądze wrzucił tam senior oszukany metodą „na policjanta CBŚP”. Policja prosi, by osoby, które rozpoznają mężczyznę nagranego przez miejski monitoring skontaktowały się ze śledczymi.

W ubiegłym tygodniu 68-latek z Elbląga odebrał telefon od oszustów podających się za policjantów CBŚP. Rozmówca wmówił mężczyźnie, że jego konto jest zagrożone i polecił wybrać wszystkie oszczędności. Mieszkaniec Elbląga cały czas był instruowany przez oszustów, gdy pracownicy banku pytali, po co mu tak znaczna kwota za podszeptem oszustów odpowiedział, że „z powodów zdrowotnych”.

Wybrane z banku pieniądze, ponad 100 tysięcy złotych, mężczyzna spakował do torby, a następnie wyrzucił do kosza na śmieci. Moment zabierania pieniędzy ze śmietnika uchwycił miejski monitoring. Gdy 68-latek zorientował się, że padł ofiarą oszustów skontaktował się z prawdziwą policją, która usiłuje namierzyć oszusta.

Policja przypomina, że nigdy nie prosi o przekazanie jakichkolwiek pieniędzy, czy wartościowych przedmiotów od obywateli.

 Jeżeli taka propozycja się pojawi to jest to oszustwo

– napisano w komunikacie.

Fot. monitoring Elbląg

Fot. monitoring Elbląg

 

Autor: J. Kiewisz-Wojciechowska (PAP)
Redakcja: B. Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Elbląg, senior, oszuści, seniorzy, video, fałszywi policjanci, CBŚP, uwaga
Miasto chce powiększyć cmentarz, część mieszkańców protestuje

Elbląg planuje w najbliższym czasie powiększyć komunalny cmentarz Dębica. Jest on położony na obrzeżach miasta i systematycznie pod jego potrzeby przejmowane są okoliczne grunty. Najnowsze plany...

Zamknij
RadioOlsztynTV