Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
brak danych dla miasta: olsztyn
Logowanie
 

Odchodzi proboszcz katedry w Olsztynie. Za posługę dziękowali mu samorządowcy i wierni

Ksiądz Andrzej Lesiński. Fot. Łukasz Węglewski

Proboszcz parafii katedralnej w Olsztynie przechodzi na emeryturę. Ks. Andrzej Lesiński poinformował o tym wiernych na mszy z okazji 50-lecia swoich święceń kapłańskich.

– Od pierwszego lipca przechodzę na emeryturę – poinformował ks. Andrzej Lesiński i dodał, że ma nadzieję, że jego następcę, którego personalia nie są jeszcze ujawniane, wierni przyjmą tak samo ciepło, jak jego przed 25 laty.

W jubileuszu uczestniczyli członkowie kapituły katedralnej oraz przedstawiciele władz. Za posługę dziękowali mu m.in. wojewoda warmińsko-mazurski Artur Chojecki i marszałek Gustaw Marek Brzezin. Obaj podkreślali, że ksiądz Lesiński od lat troszczy się nie tylko o parafię i wiernych, ale też o zabytkowy gotycki kościół.

Zanim ksiądz Lesiński objął probostwo w olsztyńskiej katedrze był dyrektorem Caritas i wykładowcą akademickim. Jest absolwentem Warmińskiego Seminarium Duchownego.

Bazylika konkatedralna św. Jakuba w Olsztynie. Fot. A. Skrago

Bazylika konkatedralna św. Jakuba w Olsztynie. Fot. A. Skrago

Bazylika konkatedralna św. Jakuba w Olsztynie. Fot. A. Skrago

Katedra w Olsztynie

Autor: K. Kantor za PAP
Redakcja: B. Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Olsztyn, emerytura, ks. Andrzej Lesiński, proboszcz, Andrzej Lesiński
Tysiące osób na pikniku lotniczym w Olsztynie

Pogoda dopisała. Tysiące osób przybyły na lotnisko w Dajtkach na Piknik Lotniczy zorganizowany przez Rotary Club Olsztyn. To rodzinna impreza plenerowa, ale ma charakter charytatywny -...

Zamknij
RadioOlsztynTV