Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: -10 °C pogoda dziś
JUTRO: -8 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Odblokowane środki na tramwaj

tramwaj, ratusz, Olsztyn

tramwaj pod olsztyńskim ratuszem – wizualizacja

Komisja Europejska uznała, że polskie projekty inwestycji drogowych są wiarygodne i odblokowała 3,5 miliarda złotych przeznaczone na budowę polskich dróg.

Jak powiedział Radiu Olsztyn prezydent stolicy regionu Piotr Grzymowicz, zamrożenie funduszy mogło oznaczać konieczność zaciągnięcia kredytu na inwestycję tramwajową. Teraz miasto może odetchnąć z ulgą: – PARP mówiła nam, że zablokowanie tych środków może również zagrozić budowie naszego tramwaju.

00:00 / 00:00

Nie oznacza to jednak, że realizacja inwestycji przebiega zgodnie z planem. Hiszpański wykonawca ma bowiem coraz mniej czasu: – Oczekujemy, że projekt będzie gotowy do końca marca.

00:00 / 00:00

Trzy miesiące temu Komisja Europejska wstrzymała refundację 3,5 mld zł na inwestycje drogowe z programów Infrastruktura i Środowisko oraz Rozwój Polski Wschodniej. Przyczyną były podejrzenia o nieprawidłowości, polegające na zmowie przetargowej wykonawców. (mświn/as)

ZOBACZ TAKŻE

Przeczytaj poprzedni wpis:
Nie uwierzyła „wnuczkowi”

  Kampania informacyjna przynosi efekty. Kolejna osoba na Warmii i Mazurach nie dała się oszukać "fałszywemu wnuczkowi". Do 76-letniej mieszkanki Nowego Miasta Lubawskiego zadzwonił nieznany mężczyzna,...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV