Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 18 °C pogoda dziś
JUTRO: 22 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Nie uwierzyła „wnuczkowi”

 

sposób „na wnuczka”

Kampania informacyjna przynosi efekty. Kolejna osoba na Warmii i Mazurach nie dała się oszukać „fałszywemu wnuczkowi”.

Do 76-letniej mieszkanki Nowego Miasta Lubawskiego zadzwonił nieznany mężczyzna, podający się za jej wnuka. Powiedział, że po wypadku leży w szpitalu i pilnie potrzebuje 28 tysięcy złotych. Kiedy zaproponowała, że go odwiedzi, oszust rozłączył się, ale nie dał za wygraną.

Zadzwonił ponownie, tym razem podając się za policjanta. Mówił, że wie o wcześniejszym telefonie i że policjanci próbują ustalić oszusta, który do niej dzwonił. Rzekomy policjant przekonywał kobietę, żeby dała mu swoje oszczędności, bo to pomoże w zatrzymaniu sprawcy. Zapewniał, że za dwie godziny odda jej całą kwotę.

Mieszkanka Nowego Miasta Lubawskiego nie uwierzyła i o całej sprawie powiadomiła policjantów. Kampanię informacyjną przestrzegającą przed fałszywymi „wnuczkami” prowadzą wspólnie Komenda Wojewódzka Policji, olsztyńskie MPK i Radio Olsztyn. Na naszej antenie oraz w miejskich autobusach można usłyszeć spoty nagrane przez dziennikarzy Radia Olsztyn informujące, jak zachować się w przypadku telefonu od osoby, która podając się za członka rodziny chce pożyczyć pieniądze.

W przypadku podejrzeń trzeba natychmiast powiadomić policję dzwoniąc pod numery 997 lub 112. (kan/as)

ZOBACZ TAKŻE

Przeczytaj poprzedni wpis:
Lepsza droga z Działdowa do Nidzicy

Droga wojewódzka między Działdowem a Nidzicą będzie zmodernizowana. Drogowcy wybrali wykonawcę i w środę 27 marca podpiszą umowę. Do końca przyszłego roku przebudowany ma być prawie...

Zamknij
RadioOlsztynTV