Odblaski obowiązkowe
Od dzisiaj na wszystkich pieszych poruszających się po zmroku poza terenem zabudowanym ciąży obowiązek noszenia w widoczny dla kierowcy sposób odblasków. Ma to ograniczyć liczbę wypadków z udziałem pieszych. Na Warmii i Mazurach w ubiegłym roku zginęło 45 pieszych.
Od dzisiaj zatem pamiętajmy – jeśli będziemy poruszać się po zmroku, poza terenem zabudowanym, w miejscu gdzie nie będzie chodników dla pieszych – miejmy widoczne dla kierowcy odblaski. Nakazuje to już nie tylko rozsądek ale i przepisy – niezastosowanie się do nich grozi mandatem do 500 złotych.





















![Smaki Warmii i Mazur znów opanują Olsztyn [PROGRAM] Smaki Warmii i Mazur znów opanują Olsztyn [PROGRAM]](https://radioolsztyn.pl/wp-content/themes/ronew/loadimg.php?src=https%3A%2F%2Fradioolsztyn.pl%2Fwp-content%2Fuploads%2F2026%2F06%2FDSC04861.jpg&q=95&w=30&h=30&zc=1&s=1&f=4,-6|3,3)





