Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 19 °C pogoda dziś
JUTRO: 18 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Na ponad dwa tygodnie wojsko zamknie część drogi nr 604

plut. Łukasz Fiedorowicz / 22. Baza Lotnictwa Taktycznego

Od poniedziałku zamknięta będzie droga między Ruskowem, a Przeździękiem Wielkim, na odcinku między Nidzicą, a Wielbarkiem. W tym miejscu znajduje się drogowy odcinek lotniskowy, wykorzystany podczas  ćwiczeń wojskowych o kryptonimie ROUTE 604.

Trasa zostanie całkowicie zamknięta dla ruchu do 3 października. Dojazd do miejscowości na odcinku zamkniętej drogi będzie możliwy zarówno od strony Nidzicy, jak i od strony Wielbarka, natomiast przejazd przez obszar pomiędzy miejscowościami Ruskowo a Przeździęk Wielki zostanie zamknięty.

Zalecany jest objazd drogą wojewódzką nr 545 Nidzica – Jedwabno i drogą wojewódzką nr 508 Jedwabno – Wielbark.

Między Ruskowem, a Przeździękiem Wielkim znajduje się drogowy odcinek lotniskowy – jest to odcinek drogi przystosowany do startów i lądowań samolotów wojskowych. Na obu końcach drogi startowej znajdują się poszerzenia, zwane stojankami, na których w sytuacjach awaryjnych można prowadzić obsługę samolotów (tankowanie, ładowanie amunicji). Ćwiczenia, które rozpoczną się w poniedziałek będą nosiły kryptonim ROUTE 604.

Autor: J. Kiewisz-Wojciechowska (PAP)
Redakcja: K. Ośko

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w wojsko, szkolenie, zamknięcie drogi, droga wojewózka nr 604
Żołnierze z nowej jednostki w Ostródzie otrzymali chorągiew

Jeszcze nie na terenie koszar, a na placu przed Ostródzkim Centrum Sportu i Rekreacji została wręczona z honorami chorągiew Wojska Polskiego żołnierzom z Ostródy. Wojskowi służą...

Zamknij
RadioOlsztynTV