Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 16 °C pogoda dziś
JUTRO: 17 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Od poniedziałku można odwiedzać lasy i parki. Nie będzie w nich obowiązku noszenia maseczki ochronnej

Fot. Jan Piotrowski/ Nadleśnictwo w Elblągu

Od poniedziałku (20 kwietnia) ponownie zostaną otwarte lasy i parki narodowe w całej Polsce, do których wstępu zabroniono z powodu epidemii koronawirusa.

Nie będzie w nich obowiązku noszenia maseczki ochronnej. Decyzję podjęto z rekomendacji ministra środowiska Michała Wosia. Zgodnie z nią dyrektorzy parków narodowych będą mogli sami zadecydować, którą część parku pozostawią zamkniętą. Nie będzie im jednak wolno zamknąć parku w całości. Ich pracownicy i straże będą informować odwiedzających o wszystkich wyłączeniach.

Ministerstwo Środowiska podkreśla, że nadal obowiązuje zakaz grupowania się i obowiązek utrzymania bezpiecznego odstępu.

Dla bezpieczeństwa w miejscach, gdzie może pojawiać się więcej osób, został zachowany obowiązek zasłaniania twarzy. Na parkingu nosimy więc maseczkę, ale w lesie już tego obowiązku nie ma

– powiedział minister Michał Woś.

Zgodnie z decyzją Rady Ministrów zamknięta pozostaje mała infrastruktura leśna, czyli urządzenia do zabawy dla dzieci, wiaty i miejsca biwakowe. Ze względu na panującą suszę należy zachować szczególna ostrożność.

 

Redakcja: A. Dybcio/B.Świerkowska-Chromy za IAR

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w rząd, lasy, parki, ograniczenia, obostrzenia, koronawirus
Dziś przybyło 545 przypadków zachorowań. W regionie koronawirusem zakażone są 142 osoby, 54 są hospitalizowane

Jak podaje Ministerstwo Zdrowia, jest to najwięcej w ciągu doby od początku epidemii. Zmarło dziś 13 osób. W sumie dotychczas w Polsce potwierdzono 9 tysięcy 287...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV