Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 4 °C pogoda dziś
JUTRO: 11 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Od poniedziałku dzieci wrócą do przedszkoli, żłobków i treningów na świeżym potwietrzu

Fot. K. Ośko

Powrót dzieci do przedszkoli i żłobków to pierwszy krok do wznowienia nauki stacjonarnej w szkołach.

Od poniedziałku dzięki luzowaniu obostrzeń najmłodsze dzieci wrócą do swoich placówek. Także młodzi sportowcy będą mogli korzystać z obiektów sportowych na wolnym powietrzu.

Z powrotu do przedszkoli i żłobków cieszą się nie tylko wychowawcy i rodzice, ale przede wszystkim dzieci. Zdaniem Krzysztofa Marka Nowackiego, warmińsko-mazurskiego kuratora oświaty, to ewolucyjny powrót, który oznacza, że być może za tydzień do szkół wrócą najmłodsi uczniowie, a w maju pozostała młodzież.

00:00 / 00:00

Z pozwolenia na uprawianie sportu na wolnym powietrzu skorzystają m.in. młodzi piłkarze, a prezes Warmińsko-Mazurskiego Związku Piłki Nożnej Marek Łukiewski zapowiada od następnego weekendu wznowienie rozgrywek ligowych.

00:00 / 00:00

Powrót dzieci do przedszkoli i żłobków oraz pozwolenie na treningi na wolnym powietrzu to jedyne poluzowania od poniedziałku, 19 kwietnia. Reszta obostrzeń obowiązuje do 25 kwietnia. Wyjątek stanowią hotele, które pozostaną zamknięte podczas majowego weekendu.

 

Autor: D. Grzymska
Redakcja: K. Ośko

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w przedszkole, szkoła
Spór o likwidację wiejskich szkół w gminie Pieniężno. Mieszkańcy podzieleni na dwa komitety

Mieszkańcy gminy Pieniężno są podzieleni w sprawie likwidacji szkół w Pakoszach oraz Piotrowcu. Powstały dwa komitety: jeden jest za ratowaniem szkół wiejskich, drugi chce ich likwidacji....

Zamknij
RadioOlsztynTV