Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 16 °C pogoda dziś
JUTRO: 21 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Od poniedziałku będzie można korzystać z olsztyńskich bibliotek

Fot. olsztyn.eu

Od poniedziałku ponownie będzie można korzystać ze zbiorów olsztyńskich bibliotek.

Pierwotnie działalność wszystkich instytucji kultury została zawieszona postanowieniem rządu do 29 listopada, ale ten termin przedłużono dla niemal wszystkich placówek. Wyjątkiem są tu biblioteki, które – w ograniczonym zakresie – mogą wznowić działalność.

W myśl rządowych wytycznych, ich funkcjonowanie jest możliwe przy zachowaniu limitu jednej osoby na 15 metr kwadratowy powierzchni przeznaczonej do udostępniania zbiorów. Filie Miejskiej Biblioteki Publicznej w Olsztynie wznowią działalność od poniedziałku.

Przypomnijmy, że pozostałe placówki – jak Planetarium i Obserwatorium Astronomiczne, Olsztyński Teatr Lalek, BWA Galeria Sztuki czy Miejski Ośrodek Kultury – pozostają zawieszone do 27 grudnia. Cyfrowe materiały z zakresu ich działalności można znaleźć na ich stronach internetowych oraz profilach w mediach społecznościowych.

 

Autor: W. Chromy
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w książki, biblioteki
Biblioteki w Giżycku, Piszu i Elblągu wypożyczają książki… przez telefon

Z powodu pandemii biblioteki zawiesiły swoją działalność. Wielu osobom brakuje jednak lektur do czytania i bibliotekarze szukają sposobów, by dotrzeć do czytelników. Niektóre warszawskie wypożyczalnie dowożą...

Zamknij
RadioOlsztynTV