Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 12 °C pogoda dziś
JUTRO: 13 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Biblioteki w Giżycku, Piszu i Elblągu wypożyczają książki… przez telefon

W Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej w Piszu można wypożyczać książki przez telefon

Z powodu pandemii biblioteki zawiesiły swoją działalność. Wielu osobom brakuje jednak lektur do czytania i bibliotekarze szukają sposobów, by dotrzeć do czytelników.

Niektóre warszawskie wypożyczalnie dowożą książki do domów, a biblioteki w Giżycku i Piszu wypożyczają przez telefon. Zasada jest prosta, a wypożyczanie książek bezpieczne. Czytelnik dzwoni do biblioteki i zamawia wybrane publikacje. Bibliotekarz wyznacza konkretną godzinę odbioru książek. Przygotowuje wybrane pozycje i zostawia je na stoliku przed wejściem do placówki.

W bibliotece w Piszu można w ten sposób korzystać z wypożyczalni dla dorosłych oraz dla dzieci. W giżyckiej bibliotece dotyczy to tylko działu dla dzieci. W wypożyczalni dla dorosłych trwa bowiem inwentaryzacja księgozbioru.

Bibliotekarze przypominają również o możliwości korzystania z bezpłatnych bibliotek cyfrowych np. Biblioteki Narodowej POLONA.

Posłuchaj relacji Małgorzaty Zbrożek

00:00 / 00:00

Również Biblioteka Elbląska wypożycza książki przez telefon. Placówka jest zamknięta, podobnie jak inne placówki kultury. Ale bibliotekarze są na miejscu – wyjaśnia Aleksandra Buła z Biblioteki Elbląskiej. Książki można zamówić przez katalog online lub telefonicznie.

Czytelnik po potwierdzeniu zamówienia powinien skontaktować się ze swoją biblioteką, żeby umówić się na odbiór. Odbywa się to miejscu bezpiecznym, zwykle jest ono przy wejściu.

Niestety, nie można zwrócić wypożyczonych wcześniej książek. Należy je przechować do czasu, kiedy biblioteki przywrócą normalne działanie. Sytuacja ta dotyczy siedziby głównej Biblioteki Elbląskiej i wszystkich jej filii.

 

Autor: M. Zbrożek/M. Stankiewicz
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w biblioteka, telefon, książki
W regionie działa darmowa infolinia dla bezdomnych. Potrzebujący uzyskają niezbędne informacje

Tej nocy, zwłaszcza we wschodniej części województwa warmińsko-mazurskiego, temperatura ma spaść miejscami do minus 1, a przy gruncie do minus 3 stopni Celsjusza. To oznacza najzimniejszą...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV