Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 25 °C pogoda dziś
JUTRO: 19 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Od początku roku prawie 60 cudzoziemców pracowało nielegalnie w regionie

Fot. W-M OSG

Od początku roku funkcjonariusze Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej wszczęli 56 kontroli legalności zatrudnienia cudzoziemców. Skontrolowali ponad pół tysiąca (527) obcokrajowców i ustalili, że prawie sześćdziesięciu osobom powierzono pracę nielegalnie.

W większości byli to obywatele Ukrainy i Białorusi. Pracowali niezgodnie z przepisami przede wszystkim na budowach, w zakładach produkcyjnych i w gastronomii. Najczęściej pracowali bez wymaganego zezwolenia bądź oświadczenia, bez zawarcia stosownej umowy oraz na innych warunkach niż określone w zezwoleniu lub oświadczeniu. Ponadto właściwe urzędy nie były informowane o podjęciu lub niepodjęciu pracy przez cudzoziemca.

Strażnicy graniczni skierowali do sądów osiemnaście wniosków o ukaranie pracodawców. Ponadto, tylko do końca lutego, nałożyli dwadzieścia siedem mandatów karnych na kwotę prawie 10 tysięcy złotych, natomiast sądy w regionie wymierzyły przedsiębiorcom, którzy złamali przepisy grzywny na łączną kwotę prawie 26 tysięcy złotych.

 

Autor: P. Karpiszen
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w cudzoziemcy, straż graniczna
Trwają kontrole na przejściach granicznych w związku z koronawirusem. „To kolejne działanie prewencyjne”

Kontrole sanitarne na polsko-rosyjskich przejściach granicznych w związku zagrożeniem koronawirusem. Kontrolowane są wszystkie osoby i pojazdy na przejściach drogowych oraz podróżni w pociągach - mówi rzecznik...

Zamknij
RadioOlsztynTV