Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 29 °C pogoda dziś
JUTRO: 29 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Od nowego roku zmiany w obsłudze Programu 500+

Rodzina 500 plus

Od 2022 roku obsługę Programu 500+ przejmie Zakład Ubezpieczeń Społecznych. To oznacza, że sprawy dotyczące świadczeń przyznanych przed 1 stycznia 2022 roku, nadal będą realizowane przez samorządy, które będą kontynuowały wypłatę już przyznanych świadczeń do końca maja 2022 roku.

ZUS od 1 stycznia będzie wypłacał nowe, przyznane przez siebie świadczenia. – W lutym zacznie przyjmować wnioski na kolejny okres świadczeniowy, który rozpocznie się 1 czerwca 2022 roku i potrwa do 31 maja 2023 roku – powiedziała Radiu Olsztyn warmińsko-mazurska rzeczniczka ZUS Anna Ilukiewicz.

Przygotowany został specjalny kreator wniosków na PUE ZUS dla rodzin wnioskujących o świadczenie 500+. Dotyczy to wniosków tych rodziców, którzy nie otrzymują świadczenia z gminy. Chodzi o osoby, którym dopiero urodziło się dziecko lub wróciły z zagranicy spoza Unii Europejskiej. Kreatory wniosku pomogą, krok po kroku, wypełnić wniosek, uwzględniając specyfikę danego wnioskodawcy.

00:00 / 00:00

Wnioski o świadczenie można składać wyłącznie online, a pieniądze są wypłacane na konto bankowe.

Autor: P. Karpiszen
Redakcja: M. Rutynowski

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w rodzina, rodziny, wnioski, Zakład Ubezpieczeń Społecznych
Rodzinna pocztówka muzyczna pomysłem na święta

Polskie kolędy i pastorałki w wykonaniu całych rodzin – trwa Festiwal Kolęd i Pastorałek „Rodzinna Pocztówka Muzyczna”. To już druga edycja konkursu, którego organizatorem jest Zespół...

Zamknij
RadioOlsztynTV