Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 30 °C pogoda dziś
JUTRO: 29 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Od dzisiaj pociągi pojadą wakacyjnym rozkładem. PKP Intercity uruchamia wiele sezonowych połączeń

Dzień Dziecka z PolRegio. fot. Przemysław Getka

Dzisiaj wszedł w życie letni rozkład na kolei. Opóźnienie na niektórych remontowanych odcinkach spowodowało, że zarządca sieci PKP Polskie Linie Kolejowe nie mógł zrealizować wszystkich postulatów przewoźników.

Jedną z najważniejszych zmian jest przywrócenie ruchu pociągów na remontowanej od kilku lat trasie Warszawa-Poznań. Jednak w związku z tym, że prace nie zostały zakończone, czas podróży będzie dłuższy niż przed remontem. Jak mówi Karol Jakubowski z PLK, trasą pojadą pociągi dalekobieżne, czyli Expressy, TLK-i. Od 22 czerwca kolejarze przywrócą bezpośrednie połączenia między Krakowem a Zakopanem.

Łatwiejsza stanie się także podróż pomiędzy Olsztynem a Warszawą. PKP Intercity uruchamia od sierpnia dodatkowy, codzienny pociąg TLK Nowowiejski. Będzie to już ósma para pociągów pomiędzy tymi miastami.

Poprawę komfortu podróży odczują też pasażerowie pociągów Żuławy relacji Olsztyn – Szczecin – Olsztyn oraz Jeziorak relacji Olsztyn – Poznań – Olsztyn, ponieważ zmieniają one kategorię z TLK na IC.

Więcej połączeń nad morze

Pasażerowie, którzy planują wakacyjny wypoczynek w Kołobrzegu będą mogli skorzystać z dodatkowego połączenia obsługiwanego przez Pendolino. Od 19 czerwca do 31 sierpnia codziennie będzie kursować pociąg relacji Kraków – Kołobrzeg – Kraków przez Warszawę. Poza dodatkowymi kursami Pendolino i całorocznymi pociągami, połączenie Warszawy z Kołobrzegiem zapewni skład EIC Posejdon, który w okresie wakacji będzie kursować codziennie. Podróż z południa Polski do Kołobrzegu będzie łatwiejsza dzięki pociągowi EIC Fregata relacji Bielsko-Biała – Kołobrzeg – Bielsko-Biała, który w soboty pojedzie nad morze, a w niedzielę będzie kursować w kierunku Bielska-Białej.

W okresie wakacji pociąg IC Malczewski, jeżdżący na co dzień w relacji Przemyśl – Kołobrzeg, pojedzie w wydłużonej relacji do Ustki. Dłuższą trasę będzie pokonywać także skład TLK Kochanowski relacji Lublin – Piła, który umożliwi dojazd do Kołobrzegu. Ponadto PKP Intercity uruchamia dodatkowy pociąg TLK Delfin. Od poniedziałku do piątku będzie kursować na trasie Łódź – Gdynia – Łódź przez Warszawę, a w weekendy pojedzie z Łodzi aż do Łeby.

Do dyspozycji pasażerów jest nowa strona www.portalpasazera.pl oraz m.in.: www.intercity.pl, oraz www.rozklad-pkp.pl.

 

Źródło: IAR/rozklad-pkp.pl
Redakcja: A. Dybcio/A. Chmielewska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w PKP, pociąg, Żuławy, wakacje, Jeziorak, pendolino
„Co człowiek, to inne spojrzenie na turystykę i na wakacje”. Gdzie najchętniej spędzamy urlop?

Słońce, leżak, basen, plaża, woda, a może podróże, zwiedzanie, wycieczki po górach, szlakach? Dziś w Bliższych spotkaniach o różnych formach wypoczynku. Dr Stefan Marcinkiewicz - socjolog...

Zamknij
RadioOlsztynTV