Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 19 °C pogoda dziś
JUTRO: 29 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Od dziś na telebimach w całej Polsce pojawią się spoty dotyczące bezpieczeństwa na drogach

Akcja potrwa tydzień, a wiąże się z przypadającym 26 września Europejskim Dniem bez Ofiar Śmiertelnych na Drogach.

Krótkie filmy, które będą wyświetlane na telebimach w całej Polsce, mają zwrócić uwagę na niewłaściwe zachowania na drogach, m.in. jazdę z nadmierną prędkością, korzystanie z telefonów komórkowych w czasie jazdy, przechodzenie przez jezdnie w niedozwolonych miejscach, agresję za kierownicą. Spoty przygotowało Biuro Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji we współpracy z właścicielem ekranów, na których będą wyświetlane – firmą Screen Network. Będą także dostępne na stronie internetowej KGP.

Akcja wiąże się z programem EDWARD (European Day Without Road Death), czyli Europejskim Dniem bez Ofiar Śmiertelnych na Drogach, który przypada 26 września. Ideą przewodnią jest tzw. wizja zero, czyli wyeliminowanie w tym dniu na drogach Europy ofiar śmiertelnych i ciężko rannych w wypadkach drogowych.

Europejski Dzień bez Ofiar Śmiertelnych na Drogach przypada 26 września, ale już tydzień przed nim rozpoczynamy wyświetlać informacje, które mają na celu przede wszystkim wskazać pewne problemy związane m.in. z agresją na drodze, z brakiem oświetlenia, nadmierną prędkością czy używaniem telefonu komórkowego podczas jazdy

– powiedział podinsp. Radosław Kobryś z Biura Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji.

Jak dodał, policjanci chcą w ten sposób pokazać użytkownikom dróg, że niewłaściwe zachowania „przekładają się na zdarzenia drogowe, w których giną ludzie”.

Redakcja: B.Świerkowska-Chromy za PAP

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w drogi, policja
Leszek Bubel o zatrzymaniu przez policję: Cała akcja jest zamachem na życie kandydata na senatora

Kandydat na senatora w okręgu olsztyńskim Leszek Bubel, który został zatrzymany na polecenie prokuratury przysłał do naszej redakcji oświadczenie. Czytamy w nim, że do zatrzymania doszło...

Zamknij
RadioOlsztynTV