Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 1 °C pogoda dziś
JUTRO: 0 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Od czwartku zmieni się organizacja ruchu w Olsztynie. Sprawdź, jak dojechać na cmentarze

Wokół cmentarza przy Poprzecznej w Olsztynie. Fot. Ł. Sadlak

Jak co roku w okresie Wszystkich Świętych zmieniona będzie organizacja ruchu w sąsiedztwie olsztyńskich cmentarzy. Zmiany będą obowiązywały od g. 23.30 w czwartek (31.10) do g. 4.00 rano w sobotę (2.11).

W stronę cmentarza w Dywitach, ulica Wadąska – od skrzyżowania z aleją Wojska Polskiego do Kieźlin – stanie się drogą jednokierunkową. Tylko od al. Wojska Polskiego będzie można dojechać własnym autem aż pod cmentarz. Z kolei od strony ul. Jagiellońskiej – tylko do Kieźlin. Na całej ul. Wadąskiej w ruchu dwukierunkowym będą poruszały się wyłącznie miejskie autobusy, taksówki i rowery.

Natomiast do cmentarza przy ulicy Poprzecznej 1 listopada będzie można dojechać ulicą Zientary-Malewskiej i od ul. Borowej, a Poprzeczną, do skrzyżowania z ul. Jagiellońską – tylko w jednym kierunku – do Jagiellońskiej. Ulicami Cichą i Abramowskiego będą mogli się poruszać tylko mieszkańcy, miejskie autobusy, taksówki i służby. Ulica Erdmanowej będzie udostępniona wyłącznie pieszym.

Inny dojazd do cmentarza będzie możliwy od ul. Borowej. Łącznik Cicha – Zamenhofa będzie dwukierunkowy na całej długości.

Do 3 listopada częściej kursują autobusy olsztyńskiej komunikacji miejskiej. Można też korzystać z linii specjalnych.

 

Autor: K. Kantor
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w święta, cmentarz, Wszystkich Świętych, organizacja ruchu, 1 listopada
Elbląg przygotowuje się na Dzień Wszystkich Świętych oraz Zaduszki. Będą zmiany w organizacji ruchu

Choć do 1 listopada jeszcze kilka dni, to już w czasie poprzedzającym dzień Wszystkich Świętych i Zaduszki należy liczyć się z utrudnieniami w ruchu i zmianami...

Zamknij
RadioOlsztynTV