Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 0 °C pogoda dziś
JUTRO: 0 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Elbląg przygotowuje się na Dzień Wszystkich Świętych oraz Zaduszki. Będą zmiany w organizacji ruchu

Elbląg. Fot. Łukasz Węglewski

Choć do 1 listopada jeszcze kilka dni, to już w czasie poprzedzającym dzień Wszystkich Świętych i Zaduszki należy liczyć się z utrudnieniami w ruchu i zmianami w komunikacji.

W Elblągu od lat władze miasta i policja kierują apel o korzystanie w tym czasie z miejskiej komunikacji, bo już teraz może być problem z zaparkowaniem samochodu. Zarząd Komunikacji Miejskiej wprowadził dodatkowe linie autobusowe i większą liczbę kursów na cmentarze Agrykola i Dębica.

Na razie nie ma ograniczeń w ruchu, czyli zamkniętych ulic czy wygrodzonych miejsc, które samochody muszą omijać. Warto wcześniej zapoznać się ze świątecznymi rozkładami jazdy, ale też z mapą dojazdów do cmentarzy.

Elbląg w ciągu kilku lat wypracował system komunikacji na tych kilka dni, bo pamiętajmy, że problem dotyczy nie tylko dnia Wszystkich Świętych. Jest też prośba do pieszych i pasażerów o zachowanie szczególnej ostrożności na przystankach i pętlach przy cmentarzach. Chodzi o bezpieczeństwo i nieutrudnianie innym poruszania się i korzystania z autobusów.

W piątek, 1 listopada  wszystkie przejazdy komunikacją miejską w Elblągu będą bezpłatne. Nie dotyczy to tylko autobusów komunikacji prywatnej, oznaczonych literą „P”.

Posłuchaj relacji Miry Stankiewicz

 

Autor: M. Stankiewicz
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Elbląg, ruch drogowy, zaduszki, zmiany, Wszystkich Świętych
Okradają nagrobki i kieszenie porządkujących mogiły. Policja ostrzega – uwaga na złodziei

Policja ostrzega przed złodziejami na cmentarzach. Uaktywniają się zwłaszcza przed dniem Wszystkich Świętych. Złodzieje wykorzystują czas, kiedy wiele osób wybiera się na nekropolie, by porządkować groby...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV