Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 9 °C pogoda dziś
JUTRO: 10 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Elbląg przygotowuje się na Dzień Wszystkich Świętych oraz Zaduszki. Będą zmiany w organizacji ruchu

Elbląg. Fot. Łukasz Węglewski

Choć do 1 listopada jeszcze kilka dni, to już w czasie poprzedzającym dzień Wszystkich Świętych i Zaduszki należy liczyć się z utrudnieniami w ruchu i zmianami w komunikacji.

W Elblągu od lat władze miasta i policja kierują apel o korzystanie w tym czasie z miejskiej komunikacji, bo już teraz może być problem z zaparkowaniem samochodu. Zarząd Komunikacji Miejskiej wprowadził dodatkowe linie autobusowe i większą liczbę kursów na cmentarze Agrykola i Dębica.

Na razie nie ma ograniczeń w ruchu, czyli zamkniętych ulic czy wygrodzonych miejsc, które samochody muszą omijać. Warto wcześniej zapoznać się ze świątecznymi rozkładami jazdy, ale też z mapą dojazdów do cmentarzy.

Elbląg w ciągu kilku lat wypracował system komunikacji na tych kilka dni, bo pamiętajmy, że problem dotyczy nie tylko dnia Wszystkich Świętych. Jest też prośba do pieszych i pasażerów o zachowanie szczególnej ostrożności na przystankach i pętlach przy cmentarzach. Chodzi o bezpieczeństwo i nieutrudnianie innym poruszania się i korzystania z autobusów.

W piątek, 1 listopada  wszystkie przejazdy komunikacją miejską w Elblągu będą bezpłatne. Nie dotyczy to tylko autobusów komunikacji prywatnej, oznaczonych literą „P”.

Posłuchaj relacji Miry Stankiewicz

 

Autor: M. Stankiewicz
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Elbląg, ruch drogowy, zaduszki, zmiany, Wszystkich Świętych
Okradają nagrobki i kieszenie porządkujących mogiły. Policja ostrzega – uwaga na złodziei

Policja ostrzega przed złodziejami na cmentarzach. Uaktywniają się zwłaszcza przed dniem Wszystkich Świętych. Złodzieje wykorzystują czas, kiedy wiele osób wybiera się na nekropolie, by porządkować groby...

Zamknij
RadioOlsztynTV