Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 11 °C pogoda dziś
JUTRO: 8 °C pogoda jutro
Logowanie
 
Logo Eko Lider EKO LIDER - KONKURS DLA SZKÓŁ PODSTAWOWYCH. PULA NAGRÓD - 9 000 ZŁ

Od 50 lat wspierają artystów. Elbląskie Towarzystwo Kulturalne ogłosiło kolejną edycję programu stypendialnego

Elbląskie Towarzystwo Kulturalne ogłosiło kolejną edycję swojego programu stypendialnego pod nazwą „Promocje”. Dzięki specjalnemu funduszowi, na który składają się m.in. datki z 1 % podatków, ETK już od ponad 50 lat wspiera uzdolnionych artystycznie elblążan.

Promocje to program stypendialny, który realizowaliśmy jako pierwsi w Elblągu. Bo już od początku 2000 roku. Przeznaczamy na to dochód z 1% oraz nasze własne środki

– przypomina Teresa Wojcinowicz, prezes Elbląskiego Towarzystwa Kulturalnego.

Celem programu stypendialnego jest promocja i wsparcie finansowe młodych artystów uzdolnionej w różnych dziedzinach. Dofinansowanie może być przeznaczone na wydanie książki, płyty, organizację koncertu czy wystawy dla młodych, uzdolnionych elblążan do 35 roku życia.

00:00 / 00:00

O stypendia mogą ubiegać się pochodzący z Elbląga studenci uczelni artystycznych w kraju i za granicą oraz młodzi artyści mieszkający w Elblągu. Wnioski i dokumenty należy składać do końca października w siedzibie Elbląskiego Towarzystwa Kulturalnego przy ulicy Wodnej.

Stypendia będą wręczone 23 listopada na Koncercie Donacyjnym, który też będzie okazją do podziękowania darczyńcom, wolontariuszom i partnerom.

Autor: M. Stankiewicz
Redakcja: A. Chmielewska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w stypendium, program stypendialny
Finansowe wsparcie dla uzdolnionej młodzieży. Fundacja Elbląg ogłosiła nabór wniosków

Uzdolniona młodzież z Elbląga ma szansę na finansowe wsparcie. A to za sprawą Fundacji Elbląg. Organizacja ogłosiła nabór wniosków do Programów Stypendialnych „Szansa" oraz „Słonik". Celem...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV