Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 17 °C pogoda dziś
JUTRO: 17 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Od 40 lat intergują osoby niewidome i niedowidzące

Fot. Anna Minkiewicz-Zaremba

Będą odznaczenia, występy artystyczne i koncerty. Zarząd Koła Polskiego Związku Niewidomych w Morągu świętuje 40-lecie swego istnienia.

Morąskie koło zrzesza ponad stu członków: osób niewidomych i niedowidzących. Ma też ośmioro podopiecznych. Są to dzieci i młodzież poniżej 16 roku życia. Wiceprezes Zarządu Koła Barbara Tolak mówi, że najważniejszym zadaniem na co dzień jest integracja osób z wadami wzroku.

00:00 / 00:00

Osoby niewidome i niedowidzące mają możliwość uczestniczenia w kursach, np. komputerowym, rękodzielniczym czy wikliniarskim. Ponadto organizowane są bezpłatne wyjazdy, m.in. do centrum optycznego, gdzie niewidomi mogą się przebadać i zaopatrzyć w sprzęt, refundowany przez Narodowy Fundusz Zdrowia.

Jubileusz 40-lecia koła PZN w Morągu rozpocznie się przed południem. W programie są m.in. występy dzieci, chóru Morążanki oraz zespołów: Sonet i Eurobabki. (msoch/bsc)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w niewidomi
Polski Związek Niewidomych

Polski Związek Niewidomych jest jedną z wielu zarejestrowanych w Polsce organizacji pozarządowych pożytku publicznego. Ze względu na ponad 65 tysięczną liczbę członków - to najbardziej reprezentatywne...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV